PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Prognoza pogody: W poniedziałek i wtorek wystąpią zachmurzenia

Prognoza pogody: W poniedziałek i wtorek wystąpią zachmurzenia

Autor: Emilia Gromczak 2022-06-26 19:30:00
Prognoza pogody

Prognoza pogody wskazuje, że w poniedziałek i wtorek czekaja nas zachmurzenia. Lokalnie wystąpią równiez przelotne deszcze.

Jak podaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Wysypy Brytyjskie, częściowo Europa Centralna i południowa znajdować się będą pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych.  Nad zachodnią Polskę napływać będzie nieco bardziej wilgotne i wciąż upalne powietrze pochodzenia zwrotnikowego, a nad wschodnią część kraju suche i gorące powietrze polarne kontynentalne.

Prognoza pogody na poniedziałek

W poniedziałek w Polsce zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Prognoza pogody wskazuje, że po południu na zachodzie i lokalnie na południu oraz południowym wschodzie zachmurzenie wzrośnie do dużego, aż do wystąpienia przelotnego deszczu, możliwe burze oraz grad. Wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 28 st. C na południowym wschodzie do 31 st. C w centrum i 34 st. C na zachodzie, chłodniej lokalnie nad morzem i w obszarach podgórskich Karpat, od 26°C do 28°C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem przejściowo dość silny, południowo-wschodni i wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy w kraju zachmurzenie ma być małe i umiarkowane. Początkowo w Karpatach możliwe zanikające przelotne opady deszczu. Na zachodzie kraju stopniowy wzrost zachmurzenie do dużego, przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognoza pogody wykazała, że wysokość opadów podczas burz będzie do 15 mm. Temperatura minimalna od 14 st. C do 20 st. C, lokalnie na wschodzie kraju i w rejonach podgórskich Karpat od 10 st. C do 12 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni, na zachodzie skręcający na zachodni i północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

prognoza pogody poniedziałek

Wtorek z zachmurzeniami

We wtorek w Polsce zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, w pasie centralnym burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów podczas burze do 30 mm. Bez opadów tylko na północnym wschodzie kraju. Temperatura maksymalna od 23 st. C na Pomorzu do 28 st. C, 30 st. C w centrum kraju i 32 st. C na Mazowszu i Mazurach, chłodniej nad morzem od 20 st. C do 22 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie zmienny, na zachodzie i w centrum północno-zachodni i zachodni, w czasie burz wiatr w porywach do 75 km/h.

Prognoza pogody na wtorek w Warszawie również wykazała, że będzie pochmurnie. W dzień będzie początkowo bezchmurnie, później zachmurzenie małe, okresami umiarkowane. Wieczorem bardzo niewielka możliwość burzy, zwłaszcza na zachodzie rejonu Warszawy. Temperatura maksymalna 32 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

Czytaj też: Ostrzeżenie IMGW: Ostre upały w Polsce. Miejscami nawet 33 st. C

fot.pixabay.com