PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Prognoza pogody na wtorek i środę (14 i 15 grudnia)

Prognoza pogody na wtorek i środę (14 i 15 grudnia)

Autor: Polska Agencja Prasowa 2021-12-14 08:30:00
Prognoza pogody

Prognoza pogody według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Polska jest w słabo gradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia.

IMGW informuje, że nad Europą dominują wyże z centrami nad Szwajcarią i Rosją, jedynie północna oraz częściowo północno-zachodnia i południowo-wschodnia część kontynentu są pod wpływem układów niskiego ciśnienia z frontami atmosferycznymi. Na północy Polski zaznacza się ciepły front atmosferyczny, który słabnąc przemieszczał się będzie na południowy wschód, a za nim front chłodny. Z zachodu napływa powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1013 hPa

We wtorek będzie zachmurzenie całkowite i duże, większe przejaśnienia na południowym wschodzie. Opady deszczu i mżawki, lokalnie na wschodzie marznących i powodujących gołoledź. Na południu i północnym wschodzie także deszcz ze śniegiem lub słaby śnieg. Wieczorem miejscami mgła ograniczająca widzialność do 100 metrów. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju od 0°C do 5°C; cieplej na wybrzeżu około 6°C, a chłodniej na wschodzie i południowym wschodzie od -5°C do -1°C. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, pod koniec dnia na północnym zachodzie porywisty, południowo-zachodni i zachodni. W Sudetach porywy wiatru do 55 km/h i tam zamiecie śnieżne.

Prognoza pogody według IMGW informuje, że w nocy z wtorku na środę zachmurzenie całkowite i duże, większe przejaśnienia na południowym wschodzie. Opady deszczu i mżawki, miejscami na południu deszcz ze śniegiem. Na południowym wschodzie i wschodzie opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź. Lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 100 metrów, może osadzać szadź. Temperatura minimalna na wschodzie od -6°C do 0°C i na pozostałym obszarze od 1°C do 4°C; w Bieszczadach -8°C.Prognoza pogody snieg 4 Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany i początkowo porywisty, południowo-zachodni i zachodni. W Sudetach porywy wiatru do 55 km/h i tam zamiecie śnieżne.

Prognoza pogody na 15 grudnia

W środę zachmurzenie całkowite i duże, większe przejaśnienia na północnym zachodzie oraz w Karpatach. Na północy i południu gdzieniegdzie słaby deszcz lub mżawka. Na południowym wschodzie także opady marznące, powodujące gołoledź oraz deszcz ze śniegiem. Silne zamglenia oraz okresami mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Lokalnie mgła może utrzymywać się przez cały dzień. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju od 1°C do 5°C, cieplej na zachodzie i nad morzem od 6°C do 7°C. Wiatr słaby, na północy umiarkowany, na wybrzeżu i w Sudetach porywisty, zachodni i południowo-zachodni. W Sudetach porywy wiatru do 55 km/h i tam zamiecie śnieżne.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie całkowite. Słabe opady deszczu lub mżawki, okresami marznące i powodujące gołoledź. Silne zamglenia, a wieczorem lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 100 m. Temperatura maksymalna 1°C. Wiatr słaby, południowy i południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie całkowite. Opady mżawki. Silne zamglenia i mgły ograniczające widzialność do 100 metrów. Temperatura minimalna 1°C, wystąpi początkowo. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich.

Prognoza pogody według IMGW informuje, że w środę zachmurzenie całkowite. Silne zamglenia i okresami mgły ograniczające widzialność do 500 m, lokalnie do 200 m. Temperatura maksymalna 2°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich.

Czytaj również: Orkan Barra doprowadził w Hiszpanii do śmierci jednej osoby

PAP/fot.pixabay