PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Prognoza pogody IMGW: 3 maja to początek chłodu

Prognoza pogody IMGW: 3 maja to początek chłodu

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-05-03 08:30:00
IMGW

Jak poinformowało IMGW, Polska stopniowo będzie się dostawać się pod wpływ niżu z ośrodkiem w rejonie Morza Barentsa. Będzie coraz chłodniej.

Na północy kraju zaznaczy się chłodny front atmosferyczny. Z północnego zachodu będzie napływało chłodne powietrze polarne morskie, na północy kraju z domieszką powietrza pochodzenia arktycznego. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie rosło.

Prognoza pogody IMGW na 3 maja

IMGW prognozuje, że we wtorek w Polsce będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami, zwłaszcza na południu kraju, wzrastające do dużego. Miejscami przelotne opady deszczu, na południu kraju również burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadu w czasie burz lokalnie do 20 mm. Na szczytach Tatr opady deszczu ze śniegiem lub śniegu.

Temperatura maksymalna wyniesie od 13-14 st. C na północy, około 18 stopni w centrum, do 21 stopni Celsjusza na południu. Chłodniej na wybrzeżu: od 9 do 11 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, północno-zachodni i północny. W czasie burz wiatr w porywach do 65 km/h.

Czytaj również: IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 2 i 3 maja

PAP/fot.pixabay


Autor: Sebastian Wroniewski

Fusy po kawie mogą być zaskakująco cennym surowcem


Autor: Tomasz Racki

Kasza, czyli wybór właśćiwy dla naszego zdrowia i portfela 


Autor: Polska Agencja Prasowa

Borelioza jest całkowicie uleczalna; kluczowa jest wczesna diagnoza


BULT SMOGOWICZE