PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Produkował nielegalny spirytus w domowym zaciszu. Teraz może trafić za kratki

Produkował nielegalny spirytus w domowym zaciszu. Teraz może trafić za kratki

Autor: Michał Rybka 2022-03-17 10:45:00
spirytus

Spirytus bez polskich znaków akcyzy był produkowany przez 35-letniego mężczyznę z woj. pomorskiego. Policja zabezpieczyła ponad pół tysiąca litrów alkoholu. 

Komenda Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim poinformowała, że wraz z dniem 15 marca br. oddział policji kryminalnej zabezpieczył 670 litrów spirytusu bez polskich znaków akcyzy. Podczas prowadzonej akcji funkcjonariusze natknęli się na jeszcze jedno znalezisko.

Nielegalna produkcja alkoholu skonfiskowana

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim podali do publicznej wiadomości, że nielegalny spirytus należał do 35-latka. Mężczyzna został doprowadzony do jednostki policji, gdzie został przesłuchany i usłyszał zarzuty.

Z relacji policjantów kryminalnych wynika, że nielegalne wyroby alkoholowe były trzymane w kilkudziesięciu plastikowych pojemnikach. Przechowywane były w piwnicy, w której  znajdowało się ponad 670 litrów nielegalnego spirytusu. Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w wyniku realizowanych czynności oraz szeroko zakrojonych działań operacyjnych ustalili personalia mężczyzny, do którego należał nielegalny alkohol. 

Podczas rewizji mieszkania zatrzymanego znaleziono jeszcze kanister. Znajdowało się w nim kolejne 10 litrów alkoholu bez akcyzy.

spirytus

Mężczyzna za nielegalny spirytus może trafić do więzienia 

Zatrzymany w tej sprawie mężczyzna został doprowadzony do komendy. Na komendzie śledczy przedstawili mu zarzuty dotyczące posiadania wyrobów spirytusowych bez polskich znaków akcyzy. Za popełnienie tego przestępstwa kodeks karno-skarbowy przewiduje karę grzywny do 720 stawek dziennych albo karę pozbawienia wolności. Może dojść do rozwiązania, w którym sąd może zastosuje obie te kary jednocześnie.

Policja nieustannie przypomina wszystkim obywatelom, że kupując nielegalny alkohol, tak naprawdę nikt nie zna jego składu chemicznego. W tym przypadku niewiedza może okazać się drastyczna w skutkach i możemy za nią zapłacić zdrowiem, a nawet życiem.

Zobacz też: Nielegalna bimbrownia zlikwidowana. Przejęto setki litrów alkoholu i zacieru

źródła:pomorska.policja.gov.pl