PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Powodzie w Brazylii doprowadziły do śmierci 45 osób. Ponad 100 tys. ewakuowane

Powodzie w Brazylii doprowadziły do śmierci 45 osób. Ponad 100 tys. ewakuowane

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-01-13 14:30:00
Powodzie

45 osób zginęło przez powodzie, które nawiedziły ostatnio środkową i wschodnią Brazylię. Z powodu zagrożenia podtopieniami ewakuowano 113 tys. osób.

Najwięcej osób zginęło w powodziach w stanie Minas Gerais, w środkowej Brazylii. Według władz stanowych odnotowano tam 24 ofiary. Intensywne opady deszczu w ostatnich kilkunastu dniach doprowadziły również do chaosu komunikacyjnego na brazylijskich drogach. Wczoraj w ciągu dnia nieprzejezdnych było tam blisko 140 tras.

Przez powodzie kilkaset gmin wprowadziło stan wyjątkowy

Służby obrony cywilnej stanu Minas GeraisPowodzie 023 sprecyzowały, że do tych statystyk nie wliczono 10 ofiar sobotniego osunięcia się bloku skalnego przy jeziorze Furnas koło miasta Capitolio.

Według śledztwa właśnie padające w tym regionie intensywne deszcze mogły doprowadzić do przewrócenia się części urwiska na pływające na jeziorze łodzie z turystami.

Powodzie spowodowały, że stan wyjątkowy wprowadziło 341 brazylijskich gmin w ośmiu stanach.

Największą grupę spośród 113 ewakuowanych do tej pory osób stanowią mieszkańcy stanu Bahia, na wschodzie kraju. Swoje domy musiało tam opuścić 87 tys. osób.

Intensywne opady deszczu oraz powodzie doprowadziły też do chaosu komunikacyjnego na brazylijskich drogach. Wczoraj w ciągu dnia nieprzejezdnych było tam blisko 140 tras.

Czytaj też: Pożary brazylijskich rozlewisk spowodowały śmierć 17 mln zwierząt

PAP/fot.Twitter