PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Powodzie w Niemczech – ofiary śmiertelne, zniszczone domy, zalane pola

Powodzie w Niemczech – ofiary śmiertelne, zniszczone domy, zalane pola

Autor: Sebastian Wroniewski 2021-07-16 10:30:42
Powodzie

Ekstremalne burze nadal budzą ogromny niepokój niemieckich rolników. Ulewne deszcze i burze spowodowały powodzie w Bawarii, Saksonii i Nadrenii Północnej-Westfalii. Kilka tam w Nadrenii Północnej-Westfalii grozi przepełnieniem, a w Eifel były nawet ofiary śmiertelne. Rolnik Sebastian Bützler również desperacko walczy tutaj z masą wody. Raporty mówią o szkodach rolników z Hesji, Badenii-Wirtembergii i Dolnej Bawarii.

Powodzie dewastują Niemcy

81 osób zginęło w wyniku powodzi na zachodzie Niemiec. Na liście zaginionych tylko z okręgu Ahrweiler jest ponad 1300 osób. Przez powodzie kilka miejsc zostało odciętych od świata zewnętrznego. Według rzecznika powiatu sytuacja w powiecie Eifel w Bitburg-Prüm jest wyjątkowo niebezpieczna. Zapory w Wupper i Steinbach w pobliżu Bad Münstereifel grożą przepełnieniem i zalaniem dróg, wsi i pól.

Wczoraj samotnie po południu spadło tu 170 litrów. Drogi zostały zmyte, 112 przestało działać, samochody ugrzęzły w masie wody. Tama groziła pęknięciem i trzeba ją było otworzyć. Z powodu przerwy w dostawie prądu obywateli nie można było ostrzec…

– donosi rolnik Sebastian Bützler .

Rolnicy i mieszkańcy okolic Bad Münstereifel pomagają sobie nawzajem, gdzie tylko mogą.

Straż pożarna potrzebowała worków z piaskiem, więc na szczęście zostało mi jeszcze 2000 i przejechałem przez wioski ładowarką kołową. Nocą my rolnicy przejeżdżaliśmy przez powodzie i ratowaliśmy ludzi z ich samochodów. To było bardzo niebezpieczne, ponieważ woda prawie zmyła ciągnik z drogi.

– relacjonuje.

Przez całą noc nie mieliśmy prądu. Zwłoki zostały przemyte przez to miejsce. Jak dotąd nikt tak naprawdę nie wie, jak postępować. Oczyszczenie wszystkich dróg i ich naprawa zajmie prawdopodobnie kilka tygodni.

– dodaje.

Fabryka McDonald's została zablokowana przez Animal Rebellion!

Powodzie zalały pola uprawne

Ulewne deszcze spowodowały również powodziePowodzie i przerwy w dostawie prądu w wielu częściach Nadrenii Północnej-Westfalii i Saary. Badenia-Wirtembergia i Bawaria również nawiedziły silne burze w środę wieczorem, w tym grad i ulewne deszcze. Region Jeziora Bodeńskiego przygotowuje się na ekstremalną powódź.

Z całych Niemiec rolnicy donoszą o zalanych pastwiskach i pełnych wody boksach. Gwałtowne burze z ulewnymi deszczami i gradem wpływają na zapasy zboża i opóźniają żniwa. Dlatego DRV obniżył prognozę zbiorów i uważa, że ​​możliwe są dalsze korekty związane z pogodą.

Superkomórki burzowe spowodowały ogromne szkody w rolnictwie już w czerwcu, a powodzie tylko dopełniły zniszczeń. Po wstępnych kontrolach towarzystwo ubezpieczeniowe spodziewa się szkód w wysokości od 20 do 23 mln euro pod koniec czerwca. Ponad 66 000 hektarów upraw rolnych zostało zgłoszonych do United Hagel Insurance od 18 do 25 czerwca jako uszkodzone.

Burze nie tylko trzymały w ryzach niemieckich rolników od czerwca. Gradobicie o bezprecedensowych rozmiarach spowodowało katastrofę w rolnictwie Górnej Austrii. Również w Szwajcarii rolnicy narzekają na miliony dolarów zniszczeń po czerwcowych burzach. W Dolnej Bawarii społeczność Bad Birnbach nawiedziła ekstremalna burza gradowa. Zboże trafiło do magazynu, zniszczono rośliny strączkowe i kukurydzę.

agrarheute.com/fot.pixabay