PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Popularna w Warszawie kocia kawiarnia od teraz tylko dla dorosłych

Popularna w Warszawie kocia kawiarnia od teraz tylko dla dorosłych

Autor: Świat Rolnika 2022-06-08 11:00:00
kocia kawiarnia

Rodzice, którzy chcieli się wybrać z pociechami do warszawskiej Miau Cafe, mogą przeżyć spore zaskoczenie. Kocia kawiarnia nie wpuści już dzieci.

Miau Cafe poza tym, że serwuje gościom świeżo parzoną kawę i wyśmienite ciasta, jest również domem dla wielu kotów, które w tym miejscu znalazły nie tylko posiłek, ale też rodzinę. Ostatnie nieprzyjemne wydarzenia spowodowały, że do lokalu zakaz wstępu mają najmłodsi. Dlaczego dzieci są niemile widziane?

Dzieci zagrażają bezpieczeństwu kotów

Wydawać by się mogło, że kontakt dziecka ze zwierzętami nie tylko doskonale wpływa na rozwój malucha kształtując postawy opiekuńczości i empatii, ale także ma pozytywny wpływ na same czworonogi, zapewniając im dodatkowe atrakcje oraz adaptację do życia w gronie ludzkim.  Do innych wniosków doszli właściciele warszawskiego Miau Cafe. Kocia kawiarnia poinformowała na swoim facebookowym profilu, że ze względu na bezpieczeństwo czworonogów, dzieci do 13. roku życia nie będą już wpuszczane do lokalu.

,,Niestety nie jesteśmy w stanie akceptować zachowań, które negatywnie wpływają na bezpieczeństwo naszych kotów – one zawsze były i będą najważniejsze! Tworzymy im dom i naszym obowiązkiem jest zapewnienie im azylu i spokojne przygotowania to przyszłej adopcji. To zawsze będzie naszym priorytetem” – możemy przeczytać.

kocia kawiarnia

Kocia kawiarnia podaje przykłady karygodnego zachowania maluchów

,, Dziecko uderzało w śpiącego kota na hamaku, od spodu – dziecko pięścią atakowało kota śpiącego i ukrytego w rogu boxu dla kota”

,,Dzieci wkładają głowy do kuwetowni, wchodzą ludziom pod stół, krzyczą, biegają, przeciskają się obok stolików przy których siedzą inni goście” – czytamy na profilu Miau Cafe.

Biorąc pod uwagę, że czworonogi zamieszkujące lokal, mają za sobą trudne przejścia, nie sposób się dziwić takiej decyzji. Kocia kawiarnia jest bowiem domem dla zwierząt, które dotychczas go nie miały i potrzebują miłości oraz opieki. Miau Cafe zwróciło się też, do maluchów, które dobrze traktują.

,,To była ogromnie trudna decyzja do podjęcia. Wiemy, że jest ona krzywdząca dla wielu dzieci, które dobrze wiedzą, jak prawidłowo obchodzić się z kotem i szanują jego przestrzeń i odpoczynek. Jednak my nie możemy pozwolić sobie na taką loterię. Te futrzaste istotki często są po wielu nieprzyjemnych przejściach, a my jako dom tymczasowy musimy wywiązywać się ze swoim obowiązków, tak by jak najszybciej znalazły swój dom w poczuciu bezpieczeństwa” –  pisze kocia kawiarnia.

Kocia kawiarnia zrozumiana przez internautów

W komentarzach pod oświadczeniem możemy przeczytać, że wielu rodziców zgadza się z decyzją, jaką podjęła kocia kawiarnia. Zwracają oni uwagę, że bezstresowe wychowanie dziecka przynosi więcej szkody niż pożytku i powinno się nauczyć dzieci odpowiedniego zachowania. Wskazują, że na rodzicach spoczywa obowiązek wskazania najmłodszym, jak obchodzić się ze zwierzętami.

,,Decyzja jak najbardziej dobra tylko po każdym takim incydencie zastanawiam się, gdzie byli w tym momencie rodzice takiego dziecka? Bo raczej dziecko samo sobie nie przyszło do kawiarni”- pisze internautka.

,,Słuszna decyzja! Rodzice, którzy pozwolili na takie zachowania swoich dzieci również powinni mieć zakaz wejścia!”- dodaje druga.

To tylko niektóre z pozytywnych komentarzy.

Czytaj również: GIS ostrzega alergików. Alergen wykryty w nadziewanych pierniczkach

eska.pl/ fot.pixabay


Polowania z użyciem broni krótkiej dozwolone? Nowelizacja przepisów

Autor: Świat Rolnika 2022-06-28 12:30:00

Prof. Jan Szyszko uhonorowany pomnikiem w Jarocinie

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-06-28 10:30:00

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 28 i 29 czerwca

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-28 09:00:00

BULT SMOGOWICZE