PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Polska żywność promowana na warszawskim Torze Wyścigów Konnych

Polska żywność promowana na warszawskim Torze Wyścigów Konnych

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-28 23:00:00
polska żywność

Polska żywność była w niedzielę promowana podczas pikniku zorganizowanego na terenie Torów Wyścigów Konnych Warszawa-Służewiec.

Ponad 120 wystawców, producentów żywności prezentowało swoje wyroby podczas niedzielnego pikniku zorganizowanego na terenie Torów Wyścigów Konnych Warszawa-Służewiec. Jak wskazał wicepremier Henryk Kowalczyk, to znakomita okazja, by pokazać walory żywności wytwarzanej przez rolników.

Polska żywność na pikniku

Polska żywność była promowana w niedziele w Warszawie. Prezentację żywości uzupełniały na pikniku degustacje wyrobów wyróżnionych znakiem "Poznaj Dobrą Żywność", a także żywności wytwarzanej w krajowych i unijnych systemach jakości, wyrobów tradycyjnych i regionalnych oraz produktów ekologicznych i oznaczonych znakiem Produkt Polski.

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk podczas otwarcia imprezy powiedział, że piknik to znakomita okazja, żeby pokazać walory smakowe zdrowotne i jakościowe polskiej żywności, przede wszystkim tej wytwarzanej bezpośrednio przez rolników, ale także tej produkowanej przez przetwórców.

"Jest to miejsce, gdzie można dowiedzieć się, jak i z czego wytwarzana jest polska żywność. Znając te procesy łatwiej nam będzie wybrać takie produkty, które nam najbardziej odpowiadają" – powiedział, cytowany w komunikacie, wicepremier Kowalczyk. Dodał, że ważny jest dochód rolnika, ale także abyśmy jedli zdrowo.

"Produkt polski - polska żywność jest na pewno żywnością zdrową, a taką polecamy" – zapewnił.

Szef resortu rolnictwa przypomniał, że niedawno poszerzone zostały możliwości sprzedaży produktów prosto z gospodarstwa, w ramach rolniczego handlu detalicznego, a impreza taka jak piknik to doskonała okazja bezpośredniego spotkania producentów z konsumentami.

polska żywność Warszawa

Kowalczyk: Dziś wiele osób zwraca uwagę nie tylko na to, co je

Kowalczyk zauważył, że dziś wiele osób zwraca uwagę nie tylko na to, co je, ale także na to, w jakich warunkach hodowane są zwierzęta.

"Mamy już zachęty do podnoszenia dobrostanu zwierząt, ale w negocjowanym Planie Strategicznym chcemy bardzo mocno promować dobrostan zwierząt, aby konsumenci wiedzieli, w jakich warunkach zwierzęta przebywają, czym są karmione i jak traktowane. To będzie bardzo mocny akcent do tego, aby zachęcać do spożywania polskiego mięsa" – poinformował szef resortu rolnictwa.

Wicepremier podkreślił też znaczenie wydzielania przez samorządy miejsc sprzedaży dla rolników na lokalnych targowiskach.

"Dzięki temu konsumenci będą mogli zaopatrywać się w te wyśmienite wyroby nie tylko od święta, tak jak dziś, ale co tydzień, w każdy piątek i sobotę. Oprócz tego, że rolnicy uzyskali przez dwa dni dostęp do darmowych powierzchni handlowych, to jeszcze mają podniesioną kwotę wolną od podatku do 100 tysięcy złotych przychodu. To dla przeciętnego gospodarstwa bardzo przyzwoita kwota, która zachęca do rozwoju takiej działalności" – podkreślił Kowalczyk.

Przeczytaj także: Eksport polskiej żywności rośnie. Potężny wzrost w I kwartale

fot.pixabay.com