PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Polscy myśliwi przekażą Ukrainie dary i sprzęt wojskowy

Polscy myśliwi przekażą Ukrainie dary i sprzęt wojskowy

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-03-01 15:30:00
myśliwi

Polski Związek Łowiecki organizuje zbiórkę rzeczy, które zostaną przekazane Ukrainie. Myśliwi dostarczą Ukraińcom również sprzęt wojskowy.

,,Inwazja wojsk Federacji Rosyjskiej na Ukrainę zaburzyła nasze dotychczasowe życie. W jednym momencie znaleźliśmy się w nowej rzeczywistości. Dzisiaj przy naszej granicy stoją ludzie zmuszeni przez okupantów do opuszczenia swoich domów. Otwórzmy nasze serca i przyjmijmy ich do siebie” – czytamy w liście, który wysłał do myśliwych Prezes Naczelnej Rady Łowieckiej.

Myśliwi też pomagają

Myśliwi przekażą Ukraińcom niezbędne środki oraz sprzęt wojskowy. Dary zostaną spakowane i wysłane na granicę.

,,W związku z zaistniałą sytuacją poprosiłem sekretarza Komisji Współpracy Międzynarodowej NRŁ Kol. Krzysztofa Kowalewskiego (tel. 881 358 983) o koordynowanie akcją. Możliwe jest przekazywanie darów bezpośrednio pod jego adres tj. ul. Faszynowa 15, 61-361 Poznań, gdzie następnie zostaną zbiorczo spakowane i przewiezione na Ukrainę, lub bezpośrednio na granicę po wcześniejszym uzgodnieniu, gdzie zostaną odebrane przez wolontariuszy i przewiezione dalej. Nie prowadzimy zbiórki środków pieniężnych, jeżeli chcecie przeznaczyć większe środki na coś konkretnego proszę o wcześniejszy kontakt z kol. Krzysztofem, który na bieżąco pozostaje w kontakcie ze stroną Ukraińską”  – napisał w liście prezes Paweł Piątkiewicz.

,,To My, Polacy przez stulecia walczyliśmy o niepodległość i niezależność naszego Państwa, dziś to wyzwanie stoi przed naszymi przyjaciółmi z Ukrainy. Apeluję do myśliwskiej braci o pełną mobilizację, oprócz materiałów pierwszej potrzeby, których kompletna lista znajduje się w załączeniu, zbierane są materiały dla wojska oraz specjalistyczny sprzęt medyczny (stoły chirurgiczne, nici, opatrunki, antybiotyki, środki przeciwbólowe)” – dodał.

Czytaj też: Ukraina coraz bliżej Unii Europejskiej. Otrzyma status kandydata?

pzlow.pl/fot.pixabay


Autor: Sebastian Wroniewski

Fusy po kawie mogą być zaskakująco cennym surowcem


Autor: Tomasz Racki

Kasza, czyli wybór właśćiwy dla naszego zdrowia i portfela 


Autor: Polska Agencja Prasowa

Borelioza jest całkowicie uleczalna; kluczowa jest wczesna diagnoza


BULT SMOGOWICZE