PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Polowanie na niedźwiedzie legalne. Kontrowersyjna zmiana przepisów

Polowanie na niedźwiedzie legalne. Kontrowersyjna zmiana przepisów

Autor: Michał Rybka 2022-03-17 22:00:00
Polowanie na niedźwiedzie

Wraz z końcem lutego NC Wildlife Resources Commission zatwierdziła kontrowersyjną zmianę przepisów. Od tej pory polowanie na niedźwiedzie stało się legalne.

W jednomyślnym głosowaniu amerykańska NC Wildlife Resources Commission zatwierdziła, że zmieni nazwy 22 wyznaczonych stanowych rezerwatów niedźwiedzi na „wyznaczone jednostki zarządzające niedźwiedziami” i umożliwi polowanie na niedźwiedzie w trzech takich rezerwatach na terenie Stanów Zjednoczonych.

Problem z niedźwiedziami górskimi

„Wiemy już teraz, że populacja niedźwiedzia górskiego liczy ponad 7000 niedźwiedzi i rośnie w tempie 6% rocznie” – powiedział biolog Wildlife Brad Howard podczas dyskusji w zarządzie. „Naszym celem 10 lat temu była stabilizacja wzrostu wskaźnik populacji górskiej, a my tego po prostu nie zrobiliśmy. Nadal rośnie. W bardzo przewidywalnej przyszłości będziemy mieli 9000 niedźwiedzi”.

Omawiane obszary były niedostępne dla łowców niedźwiedzi od 1971 r., kiedy to stworzono system rezerwatów niedźwiedzi, aby chronić samice hodowlane i wzmocnić walczącą populację niedźwiedzi. W ciągu następnych dziesięcioleci populacja ta odbiła się gwałtownie, a Amerykańska Komisja ds. Dzikiej Przyrody przeniosła swoją uwagę z jej uprawy na utrzymywanie jej na stałym poziomie. Chociaż Komisja z powodzeniem zmniejszyła tempo wzrostu populacji do 0% w regionie przybrzeżnym Karoliny Północnej, populacja górska nadal rośnie. 

polowanie na niedźwiedzie

Polowanie na niedźwiedzie już miało miejsce

Agencja ma nadzieję, że wywieranie presji polowania na te gęsto zaludnione obszary pomoże ustabilizować populację na obecnym poziomie. Nie byłby to pierwszy raz, kiedy rezerwat został otwarty, aby zezwolić na polowanie — Komisja Dzikiej Przyrody zezwala na polowania na niedźwiedzie w Rezerwacie Niedźwiedzi Mt. W Stanach zjednoczonych żyją 3 gatunki niedźwiedzi: czarny (baribal), grizzly (brunatny) oraz polarny.

Zobacz także: Skrajna głupota! Niedźwiedź zaatakował, bo turysta chciał mieć z nim fotkę! To wszystko w Tatrach!

źródła: smokymountainnews.com/ fot. pexels.com


Prof. Jan Szyszko uhonorowany pomnikiem w Jarocinie

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-06-28 10:30:00

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 28 i 29 czerwca

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-28 09:00:00

IMGW: Koszmarne upały we wtorek. Będzie jak w tropikach

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-28 08:30:00

BULT SMOGOWICZE