PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Policjanci z Grabicy uratowali rannego bociana

Policjanci z Grabicy uratowali rannego bociana

Autor: Polska Agencja Prasowa 2021-08-20 06:11:03
bocian

Policjanci z Grabicy (Łódzkie) pomogli rannemu bocianowi, którego zauważył kierowca jadący drogą krajową nr 74. Ptak miał uszkodzony dziób, a jego obecność na drodze stwarzała zagrożenie także dla uczestników ruchu. Bociek bezpiecznie trafił do specjalistycznego ośrodka.

Bocian uratowany

W środę wieczorem grabiccy policjanci zostali skierowani przez oficera dyżurnego piotrkowskiej komendy na drogę krajową nr 74, gdzie na środku jezdni miał znajdować się bocian.bocianie gniazda

"Podróżujący tą drogą kierowca postanowił zaalarmować służby, widząc, że zwierzę wyraźnie cierpi. Bocian krwawił z uszkodzonego dzioba. Policjanci delikatnie i ostrożnie przenieśli go do radiowozu i bezpiecznie przetransportowali do Leśnego Ośrodka Edukacji i Rehabilitacji Zwierząt w Kole, gdzie po udzieleniu pomocy weterynaryjnej będzie wracał do zdrowia" – przekazała Dagmara Mościńska z KPP w Piotrkowie Trybunalskim.

Policjantka dodała, że wystraszone dzikie zwierzęta mogą zachowywać się agresywnie i zaatakować człowieka, dlatego w przypadku odnalezienia rannego zwierzaka nie powinniśmy podejmować samodzielnych prób jego odłowienia, lecz zawiadomić odpowiednie służby.

Czytaj także: Rybołowy: Więcej par lęgowych, nieco mniej odchowanych piskląt


Autor: Sebastian Wroniewski

Rada Kobiet powołana; Lasy Państwowe mają nowy organ doradczy 


Autor: Świat Rolnika

Małopolskie: Ryś podejrzany o ataki na zwierzęta gospodarskie


Autor: Polska Agencja Prasowa

IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 18 i 19 maja


BULT SMOGOWICZE