PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Policja: brak utrudnień w ruchu wz. protestem rolników

Policja: brak utrudnień w ruchu wz. protestem rolników

Autor: Grzegorz Tomczyk 2015-02-12 09:14:00
Brak grafiki

W czwartek rano policja nie odnotowuje większych utrudnień na wjeździe do Warszawy od strony trasy lubelskiej, w związku z protestami rolników - podaje policja. Rolnicy zapowiadają, że...

W czwartek rano policja nie odnotowuje większych utrudnień na wjeździe do Warszawy od strony trasy lubelskiej, w związku z protestami rolników - podaje policja. Rolnicy zapowiadają, że ok. godz. 12 zakończą protest na tej trasie w miejscowości Zakręt.

"Sytuacja jest bez zmian, w takim samym układzie, jak w środę na koniec dnia" - powiedział w czwartek rano PAP rzecznik stołecznej policji st. asp. Mariusz Mrozek.

Dodał, że objazd w kierunku Warszawy nie zmienił się - poprowadzono go przez Brzezinę - Józefów - Wał Miedzeszyński. "Na razie utrudnień w ruchu nie ma, ale wiadomo że ten ruch, głównie tranzytowy do Warszawy będzie ulegał w ciągu dnia zwiększeniu" - zaznaczył Mrozek.

"Objazdy są wytyczone i przygotowane, mamy zaangażowanych bardzo wielu policjantów ruchu drogowego oraz prewencji, którzy będą pomagać kierowcom w wykorzystaniu innych możliwości, jeśli chodzi o dotarcie do stolicy" - dodał.

Przewodniczący rolniczej OPZZ Sławomir Izdebski zapowiedział w czwartek rano, że o godz. 12 rolnicy zakończą blokowanie wjazdu do Warszawy i wyruszą w drogę powrotną w kierunku Siedlec.

Dodał, że rolnicy wracają na blokady zlokalizowane w całym kraju i "będą się one cyklicznie rozrastały". Wskazał ponadto, że w piątek dojdzie do rozmów z górnikami dotyczących wspólnego protestu.

W środę rano spod Siedlec wyruszyła w kierunku Warszawy kolumna ponad 140 ciągników. Została jednak zatrzymana przez stołeczną policję w miejscowości Zakręt pod Warszawą przed skrzyżowaniem (al. Piłsudskiego i Traktu Brzeskiego), od którego obowiązuje już zakaz ruchu tego typu pojazdów. Kierowcy ciągników zostali poinformowani, że nie zostaną wpuszczeni do Warszawy, ponieważ stanowiłoby to złamanie prawa.

W środę przed gmachem resortu rolnictwa - z inicjatywy OPZZ rolników - zorganizowano protest uzasadniany trudną sytuacją w rolnictwie. Rolnicy domagali się m.in. odszkodowań za straty spowodowane przez dziki oraz interwencji na rynku wieprzowiny i mleka. W resorcie odbyły się rozmowy organizacji rolniczych z ministrem Markiem Sawickim; Izdebski miał uczestniczyć w rozmowach, ale po 15 minutach wyszedł z budynku.

źródło: PAP, fot. ErEM