PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Pogoda: 1 listopada do 16 st. C; 2 listopada wietrznie i miejscami deszczowo

Pogoda: 1 listopada do 16 st. C; 2 listopada wietrznie i miejscami deszczowo

Autor: Polska Agencja Prasowa 2021-10-31 20:00:57
Pogoda

Pogoda w Dzień Wszystkich Świętych na zachodzie kraju będzie deszczowa. 2 listopada na północy może popadać, będzie też wietrznie.

Na wschodzie i południowym wschodzie 1 Listopada przez większość dnia będzie pogodnie. – powiedziała PAP Ewa Łapińska, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Pogoda na Wszystkich Świętych

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy przygotował prognozę pogody na 1 i 2 listopada. Jak powiedziała PAP Ewa Łapińska, synoptyk IMGW, w poniedziałek od zachodu na wschód będzie przemieszczała się strefa opadów, a pogoda będzie deszczowa.

Na krańcach wschodnich i południowo-wschodnich przez większą część poniedziałku będzie jeszcze pogodnie. Na zachodzie chmury i opady deszczu spodziewane są już w poniedziałek rano. W ciągu dnia strefa deszczowych chmur będzie przesuwała się na wschód, dochodząc w godzinach popołudniowych do centrum. Późnym wieczorem może już padać także na wschodzie. Na ogół będzie ciepło. Temperatura maksymalna wyniesie od 13 do 16 stopni Celsjusza, przy czym będzie wiał wiatr umiarkowany i chwilami, zwłaszcza na zachodzie Polski, porywisty, z prędkością dochodzącą do 60 km/h.

– prognozuje Łapińska.

W Dzień Zaduszny będzie wietrznie

We wtorek zapowiadana jest poprawa pogody z przejaśnieniami i przebłyskami słońca. Lokalnie może jeszcze spaść przelotny deszcz - głównie na północnych krańcach Polski.
Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 11 stopni Celsjusza na północy i północnym wschodzie do 14 stopni w centrum i na zachodzie. Nadal będzie utrzymywał się nieco silniejszy i porywisty wiatr. 

Czytaj też: Warszawskie ZOO zbiera dyniowe rzeźby

PAP/fot.pixabay