PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Po ulicach Krosna biega wilk. Mieszkańcy powinni uważać na swoje psy

Po ulicach Krosna biega wilk. Mieszkańcy powinni uważać na swoje psy

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-01-25 17:00:23
wilk

Jak informuje portal Krosno112, w okolicy oczyszczalni ścieków przy ul. Drzymały w Krośnie pojawił się wilk. Na drapieżnika natrafiła Bożena Śmiałowska, gdy wyprowadziła psa.

Kobieta zasięgnęła opinii wśród swoich znajomych myśliwych. Najprawdopodobniej był to tylko jeden osobnik, który akurat tamtędy się przechadzał. O całej sprawie został poinformowany Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Krosna, ale kobieta chciała również ostrzec mieszkańców tej okolicy za pomocą lokalnych mediów. 

W Krośnie pojawił się wilk

,,Chciałabym poinformować mieszkańców, uprzedzić ich, Wilk 022że w okolicy ulicy Drzymały jest wilk” – informuje Bożena Śmiałowska z krośnieńskiego oddziału Związku Kynologicznego w Polsce.

Jak opisuje portal Krosno112, kobieta od około dwóch lat chodzi w tej okolicy na spacery ze swoimi psami myśliwskimi, aby mogły się wybiegać. Tak jak zawsze o poranku, i tym razem wybrała się na ul. Drzymały, na tereny za oczyszczalnią ścieków i halą firmy Cellfast. 

,,Jestem tam bardzo często, bo wyżeł brytyjski potrzebuje się wybiegać. Zazwyczaj spędzamy tam około 1,5 godziny. Jak zawsze pies pobiegł w kierunku rzeki, między trawy. Po prawie czterech minutach usłyszałam jego skowyt i pomyślałam, że złamała nogę. Jednak po chwili zobaczyłam, że wypadła z trawy i przed czymś ucieka. Wtedy zauważyłam, że na obrzeżach trawy jest wilk. Szybko się pozbierałam i razem z psem oddaliliśmy się stamtąd. Na szczęście psu nic się nie stało. Nigdy wcześniej nie spotkałam w tym miejscu wilka” – dodaje pani Bożena.

Czytaj też: W Poznaniu kolejny raz widziano kręcące się po okolicy wilki

krosno112.pl/fot.pixabay


Autor: Polska Agencja Prasowa

IMGW: Poniedziałek będzie słoneczny w prawie całym kraju


Autor: Polska Agencja Prasowa

Szczegółowa prognoza pogody na 16 i 17 maja


Autor: Tomasz Racki

Zagłada dinozaurów silnie wpłynęła na ewolucję roślin


BULT SMOGOWICZE