PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Policjanci przejęli 41 kg marihuany, plantacja konopi zlikwidowana

Policjanci przejęli 41 kg marihuany, plantacja konopi zlikwidowana

Autor: Polska Agencja Prasowa 2021-10-26 09:00:00
plantacja konopi

Plantacja konopi indyjskich w województwie kujawsko-pomorskim została zlikwidowana. Policjanci z Bydgoszczy przejęli 41 kg marihuany, która należała do dwóch mężczyzn w wieku 30 i 31 lat.
Jak poinformował w poniedziałek kom. Przemysław Słomski z kujawsko-pomorskiej policji - obaj mężczyźni zostali aresztowani na trzy miesiące.

Plantacja konopi odkryta i zlikwidowana

Aby nielegalna plantacja konopi została wykryta, policjanci musieli włożyć w sprawę spory wysiłek.

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową i Pseudokibiców Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy od dłuższego czasu pracowali nad sprawą dwóch bydgoszczan, których podejrzewali o udział w procederze narkotykowym. Żmudna i wnikliwa praca policjantów pozwoliła im na wytropienie miejsca, w którym mogli przechowywać narkotyki. Trop doprowadził do jednego z domów w gminie Łabiszyn.

–  powiedział kom. Słomski.

Policjanci na miejscu zauważyli osoby wyglądające przez okno, po czym "dynamicznie" wkroczyli do środka. Zastali dwóch typowanych mężczyzn, których szybko obezwładnieni. W domu była mocno wyczuwalna woń marihuany.
W trakcie przeszukania funkcjonariusze natrafili na namioty, skrzynki i worki wypełnione marihuaną. Część roślin poddawana była suszeniu. Do tego przygotowana była specjalna wentylacja, system oświetleniowy, grzejniki i suszarki. Znaleźli też młynek i wagę elektroniczną. Łącznie w domu znajdowało się ponad 41 kg marihuany. Mężczyźni zostali zatrzymali, a narkotyki i sprzęt zabezpieczono.

Doświadczeni plantatorzy ujęci 

To jednak nie był koniec. Plantacja konopiPolicjanci, w sąsiedniej miejscowości, namierzyli też plantację konopi indyjskich, którą “opiekowali” się zatrzymani mężczyźni. Łącznie zabezpieczyli 27 krzewów konopi indyjskich uprawianych w donicach na podmokłym terenie. Rośliny znajdowały się już w dużej fazie wzrostu - ponad 1,5 m.

–  dodał kom. Słomski.

Dalej sprawą zajęli się policjanci ze Żnina. Funkcjonariusze na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanym zarzuty dotyczące uprawy zakazanych konopi indyjskich oraz posiadania znacznych ilości narkotyków. Później podejrzani zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie prokurator, po ich przesłuchaniu, wystąpił do sądu o zastosowanie aresztu tymczasowego. Sąd przychylił się do wniosku, aresztował 30- i 31-latka na trzy miesiące. Podejrzanym grożą kary do 10 lat pozbawienia wolności. 

Jakiś czas temu również zlikwidowano nielegalną plantację konopi. Zduńskowolscy kryminalni zlikwidowali plantację marihuany znajdującą się na terenie gminy Zapolice. Mundurowi zabezpieczyli łącznie prawie kilogram środków odurzających i psychotropowych, 14 krzaków konopi indyjskich oraz alkohol bez polskich znaków akcyzy. 

Nielegalna plantacja konopi zlikwidowana przez policję

 PAP/fot.pixabay