PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Piwo nie sprzedaje się dobrze. Nie pomagają nawet upały

Piwo nie sprzedaje się dobrze. Nie pomagają nawet upały

Autor: Tomasz Racki 2022-07-01 15:00:00
piwo

Branża browarnicza nadal mierzy się z wyzwaniem związanym z malejącym popytem na piwo. Spadki dziwią, bo na dworze panują tropikalne upały.

W ciągu roku, w handlu tradycyjnym kupiono o 9,9% hektolitrów mniej tego alkoholu niż w roku poprzednim – wynika z najnowszego badania M/platform. Analitycy M/analytics porównali sprzedaż piwa podczas ostatniego długiego weekendu w czerwcu z analogicznym weekendem sprzed roku.

Piwo sprzedaje się gorzej niż rok teu

Podczas tegorocznej „czerwcówki” i dni poprzedzających kupiliśmy łącznie o ponad 21 tysięcy hektolitrów piwa mniej niż przed rokiem, co przełożyło się na spadek o 4%.

„Zarówno w dni przed „czerwcówką”, jak i w czwartek (Boże Ciało) oraz piątek konsumenci zdecydowanie rzadziej sięgali po piwo. Część strat została natomiast „odrobiona” w sobotę i niedzielę. Pod koniec weekendu wzrost rok do roku sięgnął 6,6%. Główny wpływ na to wywarła aura, czyli dwa upalne dni przynajmniej na terenie większości kraju” – skomentowała badanie Ewa Rybołowicz, dyrektorka ds. analiz rynkowych M/platform.

W ubiegłym roku rekordowa sprzedaż piwa – ponad 113 hektolitrów – przypadła na środę oraz sobotę. W tym roku rekord padł jedynie w sobotę, osiągając poziom aż 116 hektolitrów piwa sprzedanych w ciągu dnia.

piwo

Czytaj także: Piwo bardziej ekologiczne. Branża piwowarska się zmienia

Newseria/fot.pixabay