PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /PiS przedstawi nowe propozycje dla rolników. Szykuje się program "Rolnictwo+"?

PiS przedstawi nowe propozycje dla rolników. Szykuje się program "Rolnictwo+"?

Autor: Świat Rolnika 2016-10-31 12:51:37
PiS przedstawi nowe propozycje dla rolników. Szykuje się program

13 listopada w Wierzchosławicach odbędzie się konferencja, na której politycy PiS podsumują dotychczasowe działania w obszarze rolnym i przedstawią nowe propozycje dla rolników.

 

Po programach "Rodzina 500+" i "Mieszkanie+" Prawo i Sprawiedliwość chce przedstawić swoje rozwiązania, które poprawią kondycję polskiego rolnictwa. Na spotkaniu zorganizowanym 13 listopada w Wierzchosławicach przez partię rządzącą mają się pojawić jej czołowi politycy: premier Beata Szydło, minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel i prezes ugrupowania Jarosław Kaczyński.

 

Podczas kampanii wyborczej PiS obiecywał wzrost środków przeznaczanych na rolnictwo aż do 3 proc. PKB. Zapowiadał również reformę systemu bezpieczeństwa żywności. Projekt, który został w tej sprawie przygotowywany przez resort rolnictwa, zakłada, że od 1 stycznia 2018 r. będzie działała w Polsce jedna instytucja sprawująca nadzór nad bezpieczeństwem żywności.

 

Kolejnym postulatem wyborczym z 2015 roku było udzielenie wsparcia szkołom rolniczym i ochrony rodzinnym gospodarstwom rolnym oraz polskiej ziemi. Pod koniec kwietnia 2016 roku weszła w życie ustawa o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa. Blokuje ona sprzedaż państwowych gruntów na 5 lat z wyjątkiem nieruchomości do 2 ha oraz innych przeznaczonych np. na cele nierolne. Dzięki ustawie zostały wprowadzone nowe zasady prywatnego obrotu ziemią. Skutkuje to tym, że ziemie będzie mógł kupić wyłącznie rolnik i to tylko w danej gminie.

 

farmer.pl/Riv/Fot. TT Podlaski PiS