PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Pijany traktorzysta jechał bez uprawnień i próbował uciec łódzkiej policji

Pijany traktorzysta jechał bez uprawnień i próbował uciec łódzkiej policji

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-01-13 12:12:41
Pijany traktorzysta

Prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie miał przyłapany na gorącym uczynku 46- letni pijany traktorzysta pochodzący z powiatu łaskiego (Łódzkie).

Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej i próbował uciec policjantom. Oprócz znacznej zawartości alkoholu w organizmie kierował maszyną rolniczą bez wymaganych uprawnień. Za swoje zachowanie kierujący odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast za niezatrzymanie się do kontroli drogowej może spędzić nawet 5 lat w więzieniu.

Pijany traktorzysta został zatrzymany po krótkim pościgu

Jak poinformowała w czwartek rzeczniczka łaskiejPijany kierowca ciagnika Hajnowka policji st. asp. Katarzyna Staśkowska, miejscowi policjanci podjęli interwencję w miejscowości Orchów Wesółka po telefonicznym zgłoszeniu. Wynikało z niego, że w tym rejonie samochodem osobowym i ciągnikiem rolniczym mają poruszać się nietrzeźwi kierowcy.

"Podczas patrolowania okolicznych miejscowości, policjanci zauważyli poruszające się po drodze publicznej w miejscowości Wola Bałucka wskazane pojazdy. Używając sygnałów dźwiękowych i świetlnych stróże prawa dali znak do zatrzymania. Kierowca osobowej skody zatrzymał się, natomiast kierowca poruszający się ciągnikiem rolniczym podjął próbę ucieczki. Mężczyzna chciał uciec, skręcając w nieutwardzoną drogę. Po krótkim pościgu pijany traktorzysta został zatrzymany" – relacjonowała.

Zatrzymanemu grozi nawet 5 lat pozbawienia wolności

Dodała, że po zatrzymaniu obaj kierowcy zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Kierowca osobówki był trzeźwy, natomiast u 46-letniego kierowcy ciągnika badanie wykazało prawie 2,5 promila alkoholu we krwi.

"Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania. Policjanci ustalili także, że pojazd nie ma ważnych badań technicznych oraz nie posiada policy OC. Teraz za swoje zachowanie kierowca odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, za niezatrzymanie się do kontroli drogowej może grozić do 5 lat" – wyjaśniła rzeczniczka.

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu inny pijany traktorzysta został złapany na gorącym uczynku przez policjanta wracającego ze służby.

Czytaj: Pijany kierowca ciągnika wpadł w ręce policji po kłótni z kolegą

PAP/fot.Pixabay