PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Pijany kierowca cysterny z mlekiem zatrzymany. Miał 2,5 promila

Pijany kierowca cysterny z mlekiem zatrzymany. Miał 2,5 promila

Autor: Kamila Ciężka 2022-05-31 13:30:00
Pijany kierowca

Aż 2,5 promila alkoholu miał 58-letni pijany kierowca cysterny z mlekiem, który stwarzał zagrożenie dla innych kierowców na drodze.

Kierowca został zatrzymany przez mundurowych z grupy SPEED dzięki anonimowemu zgłoszeniu. Mieszkaniec powiatu wyszkowskiego pożegnał się już z prawem jazdy, a niebawem za jazdę na podwójnym gazie czekają go surowe konsekwencje karne i finansowe.

Pijany kierowca cysterny z mlekiem

W sobotę po południu dyżurny wyszkowskich policjantów otrzymał informację o kierowcy cysterny z mlekiem, który swoim stylem jazdy stwarza zagrożenie na drodze i może być nietrzeźwy. Kierowca pojazdu ciężarowego miał jechać od strony Pułtuska, a następnie ul. Świętojańską w Wyszkowie. Kiedy policjanci z mazowieckiej grupy SPEED zauważyli opisywany pojazd ciężarowy z przyczepą, który skręcał na teren jednej z posesji, natychmiast przystąpili do czynności kontrolnych. Z cysterny wysiadł 58-letni mieszkaniec powiatu wyszkowskiego. Mundurowi od mężczyzny od razu wyczuli alkohol. Przeprowadzone badanie alkomatem szybko potwierdziło przypuszczenia zgłaszającego. Pijany kierowca miał 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Tłumaczył on mundurowym, że wypił kilka piw z osobą, od której odbierał mleko.  Policjanci zatrzymali 58-latkowi prawo jazdy. Niebawem odpowie on za swoje zachowanie przed sądem. Przypominamy, że sama już jazda w stanie nietrzeźwości stanowi przestępstwo zagrożone karą do 2 lat pozbawienia wolności, kierowcy, zwłaszcza zawodowi, powinni pamiętać, że zatrzymanie im prawa jazdy i sądowy zakaz kierowania równoznaczne jest z utratą pracy.

pijany kierowca

Czytaj też: Pijany traktorzysta zatrzymany dzięki czujności świadka

mazowiecka.policja.gov.pl/fot.GITD


Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 27 i 28 czerwca

Autor: Świat Rolnika 2022-06-27 09:30:00

IMGW prognozuje upalny i słoneczny poniedziałek w całym kraju

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-27 08:30:00

Upały zaleją całą Polskę. Będzie jak w piekle

Autor: Magdalena Podgórska 2022-06-27 08:30:00

BULT SMOGOWICZE