PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Paweł Kukiz: nie będzie przeprosin za „zorganizowaną grupę przestępczą PSL”

Paweł Kukiz: nie będzie przeprosin za „zorganizowaną grupę przestępczą PSL”

Autor: Grzegorz Tomczyk 2015-11-22 00:00:00
Brak grafiki

Paweł Kukiz stwierdził, że nie zamierza przeprosić za nazwanie Polskiego Stronnictwa Ludowego „zorganizowaną grupą przestępczą”. Poseł powiedział, że posiada dowody przestępczego charakteru działalności PSL i zachęcił ludowców, aby nie czekali ze złożeniem sprawy do sądu.

Paweł Kukiz stwierdził, że nie zamierza przeprosić za nazwanie Polskiego Stronnictwa Ludowego „zorganizowaną grupą przestępczą”. Poseł powiedział, że posiada dowody przestępczego charakteru działalności PSL i zachęcił ludowców, aby nie czekali ze złożeniem sprawy do sądu.

„Proponuję, żebyście już dziś ten pozew złożyli bo nie mam zamiaru przepraszać” – napisał Paweł Kukiz na swoim facebookowym profilu. Słowa te stanowią odpowiedź na groźbę polityków PSL, którzy zapowiedzieli, że jeżeli lider ruchu Kukiz’15 nie przeprosi ludowców do najbliższego poniedziałku, to złożą sprawę do sądu.

- Za co miałby przepraszać - pyta Kukiz? Za komentarz, którego udzielił po aresztowaniu byłego szefa klubu PSL, Jana Burego, a w którym nazwał Polskie Stronnictwo Ludowe „zorganizowaną grupą przestępczą”?

Poseł wypowiedział się w ten sposób w rozmowie z TVN24, informując, że posiada dowody na przestępczą działalność lokalnych działaczy tej partii (PSL - red.).

- Mieszkam w małej miejscowości na Opolszczyźnie i widziałem co robiło PSL - nie powiem tego publicznie i nie będę zgłaszał tych spraw do prokuratury, ale byłem świadkiem sytuacji takich, gdzie ewidentnie można powiedzieć, że to jednak jest zorganizowana grupa przestępcza – powiedział Kukiz w rozmowie z dziennikarzem TVN24.  

Paweł Kukiz skomentował pozytywnie fakt zatrzymania przez CBA Jana Burego, któremu prokuratura postawiła zarzuty korupcyjne.

Politycy PSL zażądali przeprosin za nazwanie ich „grupą przestępczą”. - Chyba pan Kukiz pomylił nuty. Życie to nie jest piosenka, więc takich słów nie możemy pozostawić bez reakcji – powiedział rzecznik PSL, Jakub Stefaniak.    

- Co do stwierdzenia, że „życie to nie piosenka”-pełna zgoda! W piosence prawie zawsze używa się przenośni, symboliki czy metafory a w życiu nazywa się rzeczy po imieniu – ripostował Paweł Kukiz na Facebooku. 

"Mnie przez myśl by nie przeszło, by skarżyć się Niemcom na polską władzę" - napisał również Paweł Kukiz. Lider ruchu Kukiz'15 skomentował w ten sposób zapowiedzi władz PSL dotyczące poddania zmian w Trybunale Konstytucyjnym pod debatę Parlamentu Europejskiego. 

To, co wyprawia pan Kukiz, to już mieliśmy w Sejmie nie tak dawno, między dwoma politykami lewicy - panem Millerem i panem Palikotem - gdzie jeden drugiego wyzywał od naćpanej hołoty. Dobrze byłoby do tego języka polityki nie wracać i tyle - stwierdził Marek Sawicki - Trudno jest polemizować z człowiekiem, który najpierw politykę wprowadzał na estradę, a teraz estradę chce wprowadzić do polityki. Oskarżenia, które wystosowuje pod adresem Polskiego Stronnictwa Ludowego powinien skierować do stosownych organów i niech je powiadomi, jeżeli uważa, że ktoś zorganizował "grupę przestępczą". Być może sam (Kukiz - red.) stoi na czele tej grupy przestępczej i boi się jej ujawnienia - dodał Sawicki.

SR/Facebook
Fot. eReM