PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Papryczki chili wyhodowane w kosmosie. Astronauci wypróbowali smak

Papryczki chili wyhodowane w kosmosie. Astronauci wypróbowali smak

Autor: Emilia Gromczak 2021-11-13 17:00:00
Papryczki chili

Kosmiczne papryczki chili to uprawa, pochodząca z badania Planet Habitat-04, które jest trwającą serią prób hodowania różnych roślin na orbicie. Astronauci NASA wyhodowali pierwsze papryczki i już ich spróbowali. 

Astronautka NASA Megan McArthur, jedna z siedmiu członków załogi obecnie mieszkających i pracujących na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), stworzyła najlepsze kosmiczne tacos w historii. Użyła do tego części świeżo zebranych, wcześniej wyhodowanych papryczek, wołowiny fajita i nawodnionych pomidorów. 

Papryczki chili w kosmosie papryczki czili tacos 1

Astronauci NASA wyhodowali pierwsze papryczki chili i od razu ich spróbowali. Papryczka jest idealnym dodatkiem do wszystkich dań od przystawek bruschetta po różnego rodzaju dania mięsne i rybne, ale astronauci zdecydowali się na tacos. Astronautka NASA Megan McArthur przygotowała kosmiczne tacos, używając do tego części świeżo zebranych papryczek, wołowiny fajita i nawodnionych pomidorów. Jak pisze McArthur w swoim tweecie, astronauci zjedli wyhodowane papryczki, a następnie wypełnili ankiety, aby ocenić kosmiczne warzywa. Najnowsza kolekcja papryczek chili "Hatch" dotarła na ISS 5 czerwca wraz z komercyjną misją zaopatrzeniową SpaceX Dragon CRS-22. Astronauci początkowo mieli wrócić do domu pod koniec października, zanim zbiory będą gotowe. Z racji tego, że jednak zostali na pokładzie udało im się zebrać papryczki chili. Nadal są w kosmosie i czekają na poprawę pogody, aby rozpocząć misję ratunkową Załoga-3.

Badanie Planet Habit-04

Papryczki chili wyhodowane przez astronautów to efekt badania Planet Habitat-04, które jest trwającą serią prób hodowania różnych roślin na orbicie. Astronauci NASA wyhodowali pierwsze papryczki chili. Postanowili uczcić ten sukces "kosmicznymi tacos". Uprawa pochodzi z badania Planet Habitat-04, które jest trwającą serią prób hodowania różnych roślin na orbicie. Papryczki są częścią nowego projektu NASA, mającego na celu testowanie większej ilości żywności przed długoterminowymi misjami na Księżyc i Marsa. Poprzednie zbiory obejmowały musztardę Mizuna uprawianą w kosmosie, rzodkiewki, czerwoną sałatę cynia i dwa inne rodzaje sałat. NASA stawia sobie za wyzwanie hodowlę roślin w kosmosie, która będzie służyć głównie załodze. Pakowane produkty spożywcze przechowywane przez długi czas powodują pogorszenie jakości żywności, co zmniejsza ilość kluczowych składników odżywczych, takich jak witamina C i witamina K. Naukowcy badają również psychologiczne korzyści płynące z widzenia, wąchania i opieki nad roślinami w odizolowanych, zamkniętych środowiskach. 

Czytaj także: Pierwsza rolnicza misja kosmiczna – Niecodzienny eksperyment!

rmf24.pl/nasa.gov/fot.pixabay.com 


Wilki podejrzewane o atak na mieszkańca gminy Wojaszówka

Autor: Sebastian Wroniewski 2022-06-30 15:15:00

IMGW wydał ostrzeżenie 3 stopnia. Miejscami nawet 37 st. C

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-30 13:30:00

Prognoza pogody na najbliższe dni. Wystąpią zachmurzenia i deszcz

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-30 09:30:00

BULT SMOGOWICZE