PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Orkan Barra doprowadził w Hiszpanii do śmierci jednej osoby

Orkan Barra doprowadził w Hiszpanii do śmierci jednej osoby

Autor: Polska Agencja Prasowa 2021-12-13 06:30:00
Orkan Barra

Orkan Barra sieje spustoszenie w Hiszpanii. Przechodzący żywioł doprowadził w piątek do powodzi na terenie Kraju Basków oraz Nawarry, na północy kraju.

Przechodzący przez Hiszpanię orkan Barra doprowadził w piątek do powodzi na terenie Kraju Basków oraz Nawarry, na północy kraju. Jak podała hiszpańska obrona cywilna, w piątek potwierdzono zgon kobiety, na którą samochód zawalił się dach prowizorycznego garażu w okolicach miasta Sunbilla. Jej ciało znaleziono wewnątrz pojazdu przygniecionego przez elementy struktury obiektu.

Pierwsza ofiara śmiertelnaorkan barra hiszpania

Niebezpieczne wieści docierają do nas z Hiszpanii. Przechodzący przez kraj orkan Barra doprowadził w piątek do powodzi na terenie Kraju Basków oraz Nawarry, na północy kraju. Potwierdzono tam po południu pierwszą ofiarę śmiertelną utrzymującego się od kilku dni sztormu. Była to kobieta, na którą samochód zawalił się dach prowizorycznego garażu w okolicach miasta Sunbilla. Jej ciało znaleziono wewnątrz pojazdu przygniecionego przez elementy struktury obiektu. Rzeczoznawcy wyjaśnili, że konstrukcja budowli ucierpiała w następstwie utrzymujących się w ostatnich dniach silnych opadów deszczu i wichur. 

Orkan Barra w Hiszpanii 

Intensywne opady doprowadziły w piątek do wylania kilku rzek we wspólnotach autonomicznych Nawarry i Kraju Basków. Całkowicie zablokowane jest m.in. centrum miasta Pampeluna, na którego ulicach zalega woda. Wskutek wylania rzeki Arga konieczna była ewakuacja kilkudziesięciu mieszkańców regionu Nawarry, których domy znalazły się pod wodą. Orkan Barra przyniósł również śnieżyce i sparaliżował hiszpańskie drogi. Dwa dni temu media obiegła informacja, że w Hiszpanii około 70 dróg jest nieprzejezdnych z powodu intensywnych opadów śniegu oraz podtopień. Hiszpańska Generalna Dyrekcja Ruchu Drogowego informowała, że prawie 40 dróg krajowych zostało zasypanych śniegiem lub podtopionych tylko podczas kilku godzin poranka. Ponadto w Galicji od wtorku utrzymują się intensywne opady deszczu, które doprowadziły do licznych podtopień. Jednym z najbardziej zalanych wodą miast regionu jest w środę La Coruna. Żywioł poważnie zagraża bezpieczeństwu ludzi.

Sprawdź: Powódź w Niemczech – wśród ofiar śmiertelnych także rolnicy

fot.pixabay.com