PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Ogródki działkowe były ich celem. Groźni włamywacze ujęci

Ogródki działkowe były ich celem. Groźni włamywacze ujęci

Autor: Monika Faber 2021-03-30 19:22:40
Ogródki działkowe

Kryminalni z Komisariatu V Policji w Zabrzu zakończyli właśnie sprawę dotyczącą 42 włamań na terenie miejscowych ogródków działkowych. Podejrzani, to dwóch 19-latków, jeden 18-latek oraz trzech nieletnich. Teraz wszyscy za swoje czyny opowiedzą przed sądem, gdzie już trafił akt oskarżenia. Ogródki działkowe często stają się celem włamywaczy. Warto wiedzieć jak chronić swoje mienie znajdujące się na działkach.

Okradali ogródki działkowe

Kryminalni z Komisariatu Policji V w Zabrzu od kilku miesięcy prowadzili postępowanie przygotowawcze w sprawie włamań do altanek na terenie trzech kompleksów ogródków działkowych usytuowanych w Zabrzu.policja 456

W toku prowadzonych czynności policjanci przeprowadzili szereg czynności procesowych, w wyniku których ustalono dwóch dorosłych sprawców popełnionych przestępstw, którymi okazali się 18 i 19-latkowie.

Jak się okazało, dorośli działali wspólnie z 3 nieletnimi. Podejrzani kradli od maja 2020 roku, a ich łupem podały zazwyczaj drobne narzędzia i elektronarzędzia. Łącznie śledczy udowodnili im popełnienie 42 włamań do altanek działkowych. Śledczy ustalili ponadto 19-letniego pasera, któremu sprzedawali skradzione przedmioty. Cała szóstka, to mieszkańcy Zabrza. Sprawą dorosłych włamywaczy i pasera zajmie się Sąd Rejonowy w Zabrzu, natomiast materiały dotyczące nieletnich przestępców zostały skierowane do sądu dla nieletnich.

Czytaj także: Drugi nabór do wsparcia WFOŚiGW dla fotowoltaiki w firmach

Policja/fot. policja

 


Turystyka wiejska promowana na muralach. Świetna akcja POT

Autor: Magdalena Podgórska 2022-06-27 13:27:00

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 27 i 28 czerwca

Autor: Świat Rolnika 2022-06-27 09:30:00

IMGW prognozuje upalny i słoneczny poniedziałek w całym kraju

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-27 08:30:00

BULT SMOGOWICZE