PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny / "Odetchnij zielenią". 25. Międzynarodowa Wystawa Zieleń to życie

"Odetchnij zielenią". 25. Międzynarodowa Wystawa Zieleń to życie

Autor: Anna Kołcon 2017-08-31 12:58:10
Wystawa Zieleń to życie

Ruszyłą jubileuszowa 25. edycja Międzynarodowej Wystawy "Zieleń to życie”. Hasło tegorocznej edycji "Odetchnij zielenią"zwraca uwagę na ekologiczny i społeczny aspekt obecności roślin w przestrzeni i świadomego jej projektowania dla poprawy środowiska i jakości życia.

Ruszyłą jubileuszowa 25. edycja Międzynarodowej Wystawy "Zieleń to życie”. Hasło tegorocznej edycji "Odetchnij zielenią"zwraca uwagę na ekologiczny i społeczny aspekt obecności roślin w przestrzeni i świadomego jej projektowania dla poprawy środowiska i jakości życia.

 

Największa i najbardziej różnorodna prezentacja roślin to wyróżnik Zieleń to życie. Sto szkółek z Polski i kilkadziesiąt firm z Holandii, Belgii, Francji, Niemiec pokaże bogatą ofertę asortymentową. Będzie można podziwiać pełen przekrój: od sadzonek i półproduktów do dalszej produkcji, poprzez gotowy materiał oferowany klientom do sprzedaży detalicznej, produkty specjalne do zastosowania w komercyjnych realizacjach zieleni i w prywatnych ogrodach, po rośliny przeznaczone do zieleni publicznej - np. drzewa, rośliny okrywowe.

 

Po raz drugi w ramach Flower Expo Polska zaprezentowane zostaną kwiaty cięte, doniczkowe i dekoracje z Holandii, Niemiec, Kolumbii, Kenii i Włoch. Ekspozycjom towarzyszyć będą pokazy mistrzów florystyki z Holandii, Polski, Rosji i Litwy, rywalizacje szkół florystycznych oraz branżowe seminaria dla florystów i handlowców.

 

Nowością w sektorze roślinnym będzie Greenery – hurtowa platforma sprzedaży roślin przeznaczona dla branżowych kupujących, której premiera odbędzie się na Zieleń to życie. Na powierzchni 1800 m2 prezentowany będzie asortyment roślin, gotowy do zamówień on-line. Platforma jest przeznaczona dla branżowych klientów – przede wszystkim kupców z placówek detalicznych.

 

Ponadto w jedynym w Polsce prestiżowym Konkursie Roślin Nowości rywalizuje 20 nowych odmian.

 

Wystawcy prezentują również ofertę technologii, sprzętu i produktów wspierających rozwój gospodarstw ogrodniczych i firm prowadzących usługi ogrodnicze. Należy spodziewać się produktów i rozwiązań, które poprawiają organizację, skracają czas i pozwalają na oszczędności. W ofercie wystawców są zarówno zautomatyzowane systemy do sadzenia czy przycinania roślin, jak i mniejsze narzędzia, systemy nawadnianie, osłony, opakowania, oznakowanie, podłoża, nawozy czy środki ochrony roślin.

 

Dwa pierwsze dni targów przeznaczone są dla profesjonalistów – producentów roślin, handlu ogrodniczego, projektantów i wykonawców zieleni, a także florystów. Korzystają oni z bogatego programu wydarzeń.

 

W czwartek 31 sierpnia, odbywają się dwa seminaria. Pierwsze spotkanie kierowane jest do szkółkarzy i ogrodników. Poruszane tematy to ekonomiczne nawadnianie, asortyment bylin, preparaty do ochrony roślin oraz bezpieczeństwo w dostawach roślin. Drugie seminarium skierowane jest do właścicieli placówek handlowych i wszystkich zainteresowanych technikami sprzedaży. Uczestnicy dowiedzą się, jakie są najnowsze trendy w sprzedaży detalicznej i jak stworzyć sklep i ekspozycję zachęcającą klientów do zakupu.

 

Specjaliści zajmujący się zielenią miejską spotkają się w piątek 1 września na konferencji Mocno Zielone Miasto. W programie m.in. najnowsze naukowe dowody na czyszczącą moc roślin, jakie "zielone" cele stawia się w Berlinie i jak wygląda proces ich realizacji. Nowością będzie panel prezentacyjnodyskusyjny poświęcony narzędziom i sprawdzonym metodom partycypacyjnym w procesie tworzenia zieleni miejskiej. Ponadto w programie niezawodne byliny i cyfrowa wizualizacja zielonych projektów.

 

Tajniki prawdziwego angielskiego stylu tworzenia ogrodów przybliży Ann-Marie Powell brytyjska architekt krajobrazu, która poprowadzi warsztaty dla projektantów w piątek 1 września. Ann-Marie będzie także gościem specjalnym konferencji Dzień Architekta Krajobrazu (2 września). Zaprezentuje swoje realizacje – ich projektową i techniczną stronę, ale też pokaże w jaki sposób architekci krajobrazu mogą reagować na trendy społeczne i zmieniające się potrzeby odbiorców. W programie również kulisy pracy architekta krajobrazu w Rosji. Projekty i doświadczenia związane z realizacją zieleni w tym kraju przedstawi architekt krajobrazu Mirosław Sztuka z firmy S&P Architektura Krajobrazu.

 

Ostatni dzień wystawy to dzień dla publiczności, hobbystów i pasjonatów ogrodów. Tego dnia – liczne pokazy, prelekcje, spotkania z ekspertami oraz kiermasz roślinnych rarytasów prosto od producentów.25 edycja Międzynarodowej Wystawy "Zieleń to życie” odbywa się w dniach 31 sierpnia - 2 września w Warszawie w EXPO XXI.

Swoją obecność na targach potwierdziło ponad 300 firm z Polski i kilkunastu krajów Europy, Ameryki Południowej i Afryki. Ofertę zaprezentują producenci roślin ozdobnych i owocowych do terenów zewnętrznych i do wnętrz, dostawcy techniki, sprzętu, dekoracji oraz wsparcia produkcji i sprzedaży.

 

zielentozycie.pl/AZK/Fot. FB Zieleń to życie Wystaw