PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Nietypowy gość salonu piękności; dzik zdemolował cały lokal

Nietypowy gość salonu piękności; dzik zdemolował cały lokal

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-05-20 07:30:00
Dzik

Do salonu piękności przy ul. Kapelanka w Krakowie "z impetem" wbiegł dzik. Sześć przestraszonych osób uciekło z zakładu, zatrzaskując za sobą drzwi. 

Zwierzę zdemolowało wnętrze. Ostatecznie dzika udało się schwytać i wywieźć w bezpieczne dla niego miejsce.Na miejscu pracowała straż miejska, straż pożarna, policja, weterynarz i pogotowie dla zwierząt. Dziki coraz śmielej przychodzą do miast. W Krakowie pojawiły się nawet specjalne klatki-odłownie z przynętami dla tych zwierząt.

Dzik zdemolował salon kosmetyczny w Krakowie

Według informacji rzecznika prasowego straży miejskiej Marka Anioła dzik "z impetem" miał wbiec do salonu kosmetycznego przy ul. Kapelanka. Przestraszeni klienci opuścili zakład, zatrzaskując drzwi i zostawiając zwierzę w środku. Łącznie, według relacji świadków, uciekło sześć osób.

Straż miejska pojechała po weterynarza. Na miejsce przyjechało także pogotowie dla zwierząt. "Dzik został odłowiony i przewieziony w bezpieczne miejsce" – powiedział rzecznik straży miejskiej.

Dzik

W wyniku zdarzenia nikomu nic się nie stało, chociaż zwierzę zdemolowało salon.

Dziki coraz śmielej przychodzą do miast. W Krakowie pojawiły się nawet specjalne klatki-odłownie z przynętami dla tych zwierząt. 

"Dość często otrzymujemy zgłoszenia od mieszkańców o tym, że na osiedlach, w pobliżu mieszkań, pojawiają się dziki" – powiedział Marek Anioł.

Czytaj też: Śląskie: Bielszczanie skarżą się na dziki na peryferiach miasta

PAP/fot.Twitter


Autor: Polska Agencja Prasowa

Synoptyk IMGW: Do końca dnia będzie ciepło i słonecznie


Autor: Sebastian Wroniewski

Czwarta Ogólnopolska Giełda Rzepaczano-Zbożowa w Licheniu Starym


Autor: Polska Agencja Prasowa

Ostrzeżenie IMGW: Ostre upały w Polsce. Miejscami nawet 33 st. C


BULT SMOGOWICZE