PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Niedźwiedź odpowiedzialny za ataki na ludzi został uśpiony

Niedźwiedź odpowiedzialny za ataki na ludzi został uśpiony

Autor: Świat Rolnika 2022-06-17 09:15:00
Niedźwiedź

Czarny niedźwiedź został uśpiony przez funkcjonariuszy ochrony przyrody w Pemberton. Był on odpowiedzialny za atak na spacerującą kobietę.

Kobieta została zaatakowana i ugryziona przez niedźwiedzia na szlaku Riverside Wetlands w poniedziałkowy poranek. Poszkodowanej została udzielona pomoc, lecz czeka ją długa rekonwalescencja w szpitalu ze względu na odniesione rany. Tylko w kwietniu tego roku odnotowano 935 wezwań dotyczących incydentów z czarnymi niedźwiedziami

Czarny niedźwiedź zaatakował dwukrotnie

Czarny niedźwiedź został uśpiony po tym, jak uznano go za zagrożenie dla społeczeństwa. Zwierzę zostało zidentyfikowane na podstawie opisów ofiar i świadków, miejsca i dowodów na miejscu zdarzenia.

Władze potwierdziły, że ten sam niedźwiedź jest odpowiedzialny za podobny atak w niedzielę i wielokrotne przypadki zagrożenia dla osób spacerujących szlakiem.

Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu informowaliśmy o niezwykłym okrucieństwie Rosjan wobec niedźwiedzia. Zwierzę zostało przez nich wysadzone w powietrze.

Niedźwiedź

Psy bez smyczy były obecne w obu atakach, co skłoniło Służbę Ochrony, by wydać zalecenie do utrzymywania ich na smyczy.

Według danych BC COS, w kwietniu odnotowano 935 wezwań dotyczących incydentów z czarnymi niedźwiedziami. To o 270 więcej wezwań niż w tym samym okresie w 2021 roku. Wezwania te w konsekwencji zakończyły się uśpieniem 23 czarnych niedźwiedzi.

Czytaj też: Wilki zabiły 60 owiec. Dramat hodowcy, rzeź zwierząt

terracestandard.com/fot.Pixabay