PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Magdalena Środa łączy odstrzał wilków w Skandynawii z.. Ziobro i Konfederacją

Magdalena Środa łączy odstrzał wilków w Skandynawii z.. Ziobro i Konfederacją

Autor: Michał Rybka 2022-01-20 10:30:00
Magdalena Środa

Profesor Magdalena Środa przeszła samą siebie. Jej zdaniem odstrzał wilków w Skandynawii sprawi, że Ziobro z Konfederacją zaczną rządzić polskim państwem.

Pani profesor na Uniwersytecie Warszawskim, feministka i proaborjconistka popełniła taki oto wpis na swoim koncie na Facebooku: „Najbardziej upiorną wiadomością, którą dziś przeczytałam, jest zwycięstwo myśliwych w Skandynawii: mają odstrzelić 60% populacji wilka, czyli mnóstwo istnień. No i wtedy nie zdziwi, że Brevik wyjdzie na wolność. Życie dla sukinsynów, śmierć dla natury; taką oto mamy fazę cywilizacji. Co gorsze za zbrodniarzami skandynawskimi pójdą nasi, bo marzą o wilczych trofeach. Pozabijają wilki i wtedy Konfederacja z Ziobrem przejmie władzę. Taką oto mamy fazę polskiej “demokracji” – napisała.

Populacja wilka w Skandynawii jest pod ścisłą kontrolą rządów

Wspomniane w poście Pani profesor wilki to nic innego jak kontrola populacji tych dzikich zwierząt w Szwecji, Norwegii i Finlandii. Kilkadziesiąt lat temu w skandynawskich krajach populacja wilka była spora, jednakże z biegiem czasu drapieżniki zaczęły poważnie zagrażać gospodarstwom rolniczym. W związku z tym postanowiono na nie polować i wraz z początkiem XX wieku wybito je niemalże całkowicie.magdalenadroda3 20.01

Masowe pojawianie się wilków odnotowano w drugiej połowie XX wieku. Po czasie skandynawskie rządy poszczególnych krajów zdecydowały się na rygorystyczną kontrolę populacji wilka.

W tym roku Szwecja zdecydowała się na odstrzelenie 27 zwierząt. Norwegia natomiast chce w najbliższym czasie odstrzelić 51 zwierząt – to ok. 60% ich populacji i jednocześnie utrzymać maksymalnie trzy pary rozpłodowe. W tym roku także Finlandia zdecydowała się na redukcję pogłowia wilków o 20 sztuk, to będzie pierwszy odstrzał w tym kraju od siedmiu lat. Takie decyzje nie przechodzą bez echa i rodzą oburzenie głównie wśród eko-aktywistów.

Magdalena Środa wie coś, czego my nie wiemy

Profesor Magdalena Środa, nie wiedzieć jakim cudem, połączyła kwestie odstrzału ze znanym neonazistowskim terrorystą i zabójcą Andersem Breivikiem. Norweski zbrodniarz w 2011 roku dokonał zamachu na siedzibę premiera Norwegii (8 ofiar) i na obóz młodzieżówki Partii Pracy na wyspie Utoya (69 ofiar). Fragment postu Środy – “No i wtedy nie zdziwi, że Brevik wyjdzie na wolność” ma powiązania z rzeczywistością, gdyż przed norweskim sądem faktycznie toczy się proces o warunkowe zwolnienie zabójcy. Ale Breivik, jak każdy inny norweski więzień, ma zagwarantowane prawo, że może złożyć wniosek o warunkowe zwolnienie z więzienia i nie dziwi fakt, że z takiego prawa skorzystał. Ale znając jego czyny sprzed lat, to nie zanosi się na wypuszczenie tego psychopaty na wolność. Zdaje się, że sam Breivik nie chce opuszczać więziennych murów, o czym może świadczyć fakt, że pewnego razu wchodząc na salę, przywitał sędziów nazistowskim pozdrowieniem.

Ale im dalej w las, tym więcej drzew. Magdalena Środa połączyła odstrzał wilków w Skandynawii z Breivikiem i obecną sytuacją polityczną w Polsce twierdząc, że „za zbrodniarzami skandynawskimi pójdą nasi, bo marzą o wilczych trofeach”. Takiej pokrętnej filozofii nie powstydziłaby się nawet wielka ateńska trójca filozoficzna.

Natomiast rzeczywistość jest inna i na chwilę obecną wilki są w Polsce pod ochroną, a ich populacja w ostatniej dekadzie wzrosła niemal dwukrotnie. Odstrzał drapieżników prowadzony jest incydentalnie. Raz na jakiś czas zostaje podjęta decyzja o odstrzale wilków, ale pod warunkiem, że te zaatakują zwierzęta domowe lub gospodarcze.

Pozostaje jeszcze kwestia połączenia “wilczych trofeów” z przejęciem władzy przez ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę wraz z Konfederacją. Jednakże odpowiedzi na to pytanie trzeba szukać bezpośrednio u Pani profesor.

MagdalenaSroda2 20.01

źródło zdjęcia: facebook, Magdalena.Sroda

Czytaj także: Muzułmanie poprawią nam klimat, bo nie jedzą wieprzowiny...

źródła:stefczyk.info/fot.pexels.com,twitter DoRzeczy


Autor: Sebastian Wroniewski

Wilki grasują pod Berlinem; wataha jest większa niż sądzono 


Autor: Polska Agencja Prasowa

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 17 i 18 maja


Autor: Polska Agencja Prasowa

IMGW: Wtorek pogodny, ale z przelotnym deszczem i burzami


BULT SMOGOWICZE