PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Lwie burgery i tygrysie steki? Startup inwestuje w sztuczne mięso

Lwie burgery i tygrysie steki? Startup inwestuje w sztuczne mięso

Autor: Świat Rolnika 2022-04-24 18:00:00
sztuczne mięso

Primeval Foods planuje produkować sztuczne mięso z tygrysów amurskich, lampartów, czarnych panter, tygrysów bengalskich i białych lwów.

Założyciel startupu twierdzi też, że mięso żyrafy, słonia i dzikich kotów może w niedalekiej przyszłości pojawić się w restauracjach i supermarketach. Mięso hodowlane ma smak prawdziwego mięsa, ale nie zawiera cholesterolu i tłuszczów nasyconych. Technologie przemysłu spożywczego umożliwiają hodowlę egzotycznego mięsa z komórek zwierzęcych w laboratorium. Żywność z upraw nie jest jeszcze produkowana komercyjnie.

Rozwój rynku sztucznego mięsa

Naukowcy uważają, że ta technologia jest bezpieczniejsza dla środowiska i bardziej opłacalna niż tradycyjne metody uprawy produktów. Po zatwierdzeniu przez organy regulacyjne Primeval Foods planuje organizować degustacje w restauracjach wyróżnionych gwiazdkami Michelin w Londynie i Nowym Jorku.

Również Izraelska firma chce inwestować w sztuczne mięso. Po otwarciu pierwszej na świecie linii do produkcji sztucznego mięsa w Izraelu na początku tego roku zaledwie 3 lata po uruchomieniu firmy, Future Meat Technologies pozyskała 347 mln dolarów w ramach rundy finansowania serii B. Runda była współprowadzona przez ADM Ventures, ramię inwestycyjne ADM, a wśród pozostałych inwestorów znalazł się Tyson Ventures. W czerwcu firma ogłosiła otwarcie pierwszego na świecie przemysłowego zakładu produkcji sztucznego mięsa, zdolnego do wytwarzania 500 kg produktów hodowlanych dziennie, co odpowiada 5000 hamburgerom.

Sztuczne mięso

Sztuczne mięso produkowane przez Future Meat

Firma produkująca sztuczne mięso ogłosiła również, że obecnie produkuje pierś z kurczaka za 1,70 dolarów za 110 g piersi z kurczaka, czyli znacznie mniej niż kilka miesięcy temu. Profesor Yaakov Nahmias, założyciel i prezes firmy, zauważa, że ​​technologia toruje drogę do „masowej ekspansji działalności”, dodając, że zespół dokona przełomu w „pierwszym w swoim rodzaju zakładzie produkcyjnym na dużą skalę” w USA w 2022 roku.

„Konsekwentnie wykazaliśmy, że nasza technologia jednokomórkowa i formuły pożywek bez surowicy mogą osiągnąć parytet kosztów szybciej, niż przewiduje rynek" – dodał Nahmias, który wcześniej opisał przestrzeń jako program Apollo XXI wieku.

,,Naszą misją jest stworzenie bardziej zrównoważonej przyszłości dla nadchodzących pokoleń. Nasza technologia może produkować mięso na ułamku gruntów obecnie wykorzystywanych do produkcji mięsa” – dodał.

Czytaj również: Sztuczne mięso – produkty Impossible Foods pod lupą organów

Meatinfo.ru /fot.pixabay


Autor: Polska Agencja Prasowa

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 29 i 30 maja


Autor: Sebastian Wroniewski

Fusy po kawie mogą być zaskakująco cennym surowcem


Autor: Tomasz Racki

Kasza, czyli wybór właśćiwy dla naszego zdrowia i portfela 


BULT SMOGOWICZE