PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Kredyty dla rolników po 5 stycznia będą bardzo utrudnione

Kredyty dla rolników po 5 stycznia będą bardzo utrudnione

Autor: Emilia Gromczak 2022-01-05 11:00:00
kredyty dla rolników

Nowelizacja ustawy Kodeks Postępowania Cywilnego doprowadzi do tego, że kredyty dla rolników będą praktycznie niemożliwe.

29.12.2021 odbyło się spotkanie, zorganizowane przez Związek Banków Polskich. Ma to związek z wprowadzoną przez Parlament nowelizacją ustawy Kodeks Postępowania Cywilnego. Przedstawiciele wskazali, że nowelizacja ustawy doprowadzi do tragicznych skutków oraz przestrzegli, że udzielanie kredytów rolnikom po 5 stycznia, gdy nowelizacja wejdzie w życie, będą praktycznie niemożliwe. 

Nowelizacja ustawy Kodeks Postępowania Cywilnego

Podczas spotkania, które zorganizował Związek Banków Polskich, przedstawiciele bankowców zwrócili uwagę na tragiczne skutki nowelizacji ustawy Kodeksu Postępowania Cywilnego. Przede wszystkim udzielanie kredytów rolnikom po 5 stycznia, kiedy nowelizacja wejdzie w życie, będzie praktycznie niemożliwe. Ponadto banki, szczególnie te spółdzielcze będą musiały podnieść rezerwy i straty finansowe.kredyty dla rolników ustawa

Utrudnione kredyty dla rolników po 5 stycznia 

Bankowcy podkreślają, że kredyty dla rolników po 5 stycznia, gdy nowelizacja wejdzie w życie, będzie praktycznie niemożliwa. Skąplikuje się również sytuacja dot. już udzielonych kredytów. Wiele banków, szczególnie tych spółdzielczych, będzie miało podnieść rezerwy i straty finansowe. Specjaliści przestrzegają, że problem dotknie około 300.000 gospodarstw rolnych, które na dzisiaj korzystają z różnego rodzaju instrumentów finansowych. 

Związek Sadowników RP podkreśla, że popiera pomysł apelu do parlamentarzystów, w tym do Marszałek Sejmu, Marszałka Senatu oraz szefów klubów i kół parlamentarnych, o podjęcie pilnych działań legislacyjnych, mających na celu skorygowanie powstałej sytuacji.

Sprawdź również: ARiMR – są pieniądze na kredyty preferencyjne dla rolników

polskiesadownictwo.pl/fot.pixabay.com


Autor: Polska Agencja Prasowa

Śmieciowe pułapki na zwierzęta. Naukowcy podają szokujące dane


Autor: Polska Agencja Prasowa

IMGW prognozuje: Jutro czekają nas rekordowe upały


Autor: Emilia Gromczak

Pokazy polowe maszyn rolniczych w Nagradowicach ruszają 12 lipca


BULT SMOGOWICZE