PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Konfederacja: Oczekujemy przywrócenia naszego profilu w serwisie facebook

Konfederacja: Oczekujemy przywrócenia naszego profilu w serwisie facebook

Autor: Tomasz Racki 2022-01-07 11:13:38
Konfederacja

Konfederacja nie posiada profilu w serwisie facebook, po tym jak został on usunięty przez administratorów tych mediów społecznościowych.

„Facebook skasował największy i najpopularniejszy profil polityczny w Polsce. Mamy do czynienia z wielkim skandalem i zamachem na wolność polityczną. Nie zostawimy tego tak. Ja nadal tu będę pisał. Ciekawe czy i mnie skasują i jaki wymyślą pretekst? W razie problemów szukajcie mnie na twitterze” – zapowiedział Krzysztof Bosak, lider Konfederacji.

Konfederacja bez profilu na facebooku

„W środę 5 stycznia 2022 r. Facebook usunął największy i najpopularniejszy profil partii politycznej w Polsce. Traktujemy to jako pogwałcenie konstytucyjnej zasady swobody rozpowszechniania informacji i ingerencję w zbliżający się cykl wyborczy. Profil Konfederacji gromadził społeczność ponad pół miliona sympatyków i osiągał wielomilionowe zasięgi. Od dwóch lat miał największą dynamikę wzrostu spośród wszystkich profili politycznych” – czytamy w oświadczeniu Konfederacji.facebook oze

„W czasie prowadzenia profilu zostały przeprowadzone trzy ogólnopolskie kampanie wyborcze i opublikowano na nim tysiące materiałów w różnej formie. Administracja Facebooka nigdy nie nawiązała z nami kontaktu w sprawie zastrzeżeń co do sposobu prowadzenia profilu. Nasze płatne reklamy polityczne były zatwierdzane w kampaniach wyborczych. Usuwanie materiałów zdarzało się bardzo rzadko (ostatni raz w listopadzie 2021 r.) i nigdy nie towarzyszyły temu żadne wyjaśnienia poza całkowicie ogólną informacją o naruszeniu „Standardów Społeczności” – pisze ugrupowanie.

„W tym roku Facebook nie usunął żadnego materiału opublikowanego przez Konfederację. O zamiarze usunięcia naszego profilu dowiedzieliśmy się dziś od ministra cyfryzacji Janusza Cieszyńskiego, a nie od administracji Facebooka. Treści przekazane mediom przez Facebooka, jako rzekomy powód usunięcia strony, nigdy nie stanowiły naszej narracji. Nigdy nie twierdziliśmy, że śmiertelność na COVID-19 jest taka sama lub niższa niż grypy, a także że szczepionki na COVID-19 nie zapewniają żadnej odporności” – napisała Konfederacja w oświadczeniu zamieszczonym na profilu Krzysztofa Bosaka.

„Działanie Facebooka uderza w reguły demokracji i tym samym godzi w polską rację stanu. Taki sposób działania amerykańskiej firmy nie może pozostać bez reakcji. W związku z tym zapowiadamy złożenie przeciw Facebookowi pozwu w trybie cywilnym oraz zapowiadamy pilne przedstawienie projektu internetowego chroniącego uczestników demokratycznej debaty politycznej przed ocenzurowaniem. Oczekujemy przywrócenia profilu Konfederacji do działania oraz wyjaśnień, które materiały naruszają „Standardy Społeczności” i w jaki sposób. Wzywamy rząd państwa polskiego do reakcji na próbę cenzury partii politycznej oraz do pilnego uchwalenia przepisów chroniących wolność słowa przed zagranicznymi korporacjami” – pisze Konfederacja.

Czytaj także: Morawiecki: usunięcie Konfederacji z Facebooka uderza w wartości demokratyczne