PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /KNF ostrzega przed fałszywymi inwestycjami w Biedronkę

KNF ostrzega przed fałszywymi inwestycjami w Biedronkę

Autor: Polska Agencja Prasowa 2021-11-12 19:30:00
KNF

KNF ostrzega przed fałszywymi inwestycjami w Biedronkę. Jak podał na twitterze CSIRT KNF, chodzi o stronę podszywającą się pod portal Google

"Ostrzegamy przed nową odsłoną oszustwa na „fałszywe inwestycje” – napisano w piątek na profilu twitterowym CSIRT. Dodano, że chodzi o stronę podszywającą się pod portal Google, która zachęca do inwestowania w Biedronkę.

KNF ostrzega 

Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego systemu finansowego w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego ostrzega przed fałszywymi inwestycjami. Strona podszywająca się pod portal Google zachęca do inwestowania w Biedronkę. Cały proces wyjaśniają specjaliści. 

Ostrzegamy przed nową odsłoną oszustwa na „fałszywe inwestycje”. Oszuści przygotowali stronę podszywającą się pod portal Google, któraKNF inwestycje zachęca do inwestowania w #biedronka. Dowolny link przekierowuje na fałszywy serwis inwestycyjny.

– napisano w piątek na profilu twitterowym CSIRT KNF, czyli Zespołu Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego systemu finansowego w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego.

Do wpisu dodano zdjęcia, pokazujące wyniki wyszukiwania na fałszywej stronie Google’a.

Strona podszywająca się pod Google wyświetla inne strony zachęcające do inwestycji. Prezentowane są rzekome artykuły portali Wyborcza oraz Gazeta, a także Wikipedia czy Facebook. Każdy z linków kieruje do fałszywego portalu do inwestycji, gdzie utracić można wszystkie środki.

– wyjaśnił na Twitterze specjalista z CSIRT KNF Bartosz Biderman.

Czytaj także: Duża firma oskarżona o oszustwo! Sprawdź, czy i na Tobie nie zarobili!

fot.pixabay.com 


IMGW: Koszmarne upały we wtorek. Będzie jak w tropikach

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-28 08:30:00

Silne burze na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie. IMGW ostrzega

Autor: Magdalena Podgórska 2022-06-28 08:30:00

Turystyka wiejska promowana na muralach. Świetna akcja POT

Autor: Magdalena Podgórska 2022-06-27 13:27:00

BULT SMOGOWICZE