PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Kłusownicy złapani na gorącym uczynku przez policjantów

Kłusownicy złapani na gorącym uczynku przez policjantów

Autor: Sebastian Wroniewski 2021-06-08 09:43:54
Kłusownicy

Nawet do 2 lat pozbawienia wolności grozi mężczyznom, którzy zostali zatrzymani na kłusownictwie. Kłusownicy dokonywali nielegalnego połowu ryb za pomocą sieci rybackich typu wonton w rejonie rezerwatu przyrody.

Kłusownicy zatrzymani przez policjantów używali sieci rybackich typu wonton

W nocy z soboty na niedzielę (z piątego na szóstego czerwca.2021 roku) mikołajscy policjanci patrolujący miejscowość Łuknajno, zwrócili uwagę na dwóch mężczyzn, przebywających na moście pomiędzy jeziorem Śniardwy a Łuknajno. Mężczyźni na widok funkcjonariuszy zaczęli zachowywać się nerwowo. Chwilę później wyjaśniła się przyczyna takiego zachowania. Policjanci ustalili, że kłusownicy dokonywali nielegalnego połowu ryb za pomocą sieci rybackich typu wonton na szkodę Mazurskiego Parku Krajobrazowego.

Czytaj też: Niemcy znowu robią sobie z Polski śmietnik

Kłusownicy mają już postawione zarzuty za które grozi im do dwóch lat pozbawienia wolności

Dwaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Jeden z nich miał 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zabezpieczyli również przedmioty, za pomocą których mężczyźni mieli dokonywać tego nielegalnego procederu.

Jeszcze tego samego dnia mężczyznom został przedstawiony zarzut nielegalnego połowu ryb, za co grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

warminsko-mazurska.policja.gov.pl/fot.Pixabay