PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /Kiedy będą następne protesty rolników?

Kiedy będą następne protesty rolników?

Autor: Robert Maj 2015-02-13 00:06:00
Brak grafiki

NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność" zapowiedziało na 19 lutego protest w Warszawie w związku ze złą sytuacją w rolnictwie. Szef związku Jerzy Chróścikowski podał, że protest zostanie wsparty przez pracowniczą Solidarność...

NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność" zapowiedziało na 19 lutego protest w Warszawie w związku ze złą sytuacją w rolnictwie. Szef związku Jerzy Chróścikowski podał, że protest zostanie wsparty przez pracowniczą Solidarność.

W poniedziałek oba związki informowały, że będą koordynować i współdziałać przy protestach związkowych.

Chróścikowski, którzy jest senatorem PiS, poinformował, że obradujące w środę prezydium Rady Krajowej NSZZ RI "S" zdecydowało o zorganizowaniu ogólnokrajowego protestu "z udziałem ciągników" w regionach oraz w Warszawie przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów - z możliwością utworzenia miasteczka rolniczego.

- Zgodnie z wcześniejszymi uzgodnieniami, protest będzie wspierany przez Solidarność Pracowniczą - podał Chróścikowski. Zaznaczył, że rolnicza Solidarność również opuściła rozmowy z ministrem rolnictwa i nie wzięła udziału w uzgodnieniach ani w pracach powołanych zespołów.

Solidarność RI domaga się też spotkania z premier Ewą Kopacz i "rozpoczęcia rzeczywistego, a nie pozorowanego dialogu rządu ze związkiem".

Rolnicy z RI "S" podjęli akcję protestacyjną już 3 lutego. Prowadzą ją w formie "protestu kroczącego" w poszczególnych regionach kraju. Prezydium zdecydowało o utrzymaniu tej formy akcji protestacyjnej.

źródło: PAP, fot. Wsensie.pl