PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /KAS udaremniła przemyt papierosów w dachowych skrytkach

KAS udaremniła przemyt papierosów w dachowych skrytkach

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-02-23 20:30:00
przemyt papierosów

Przemyt papierosów, w postaci blisko 1 300 paczek, udaremnili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej na przejściu granicznym w Korczowej na Podkarpaciu.

Jak poinformowała rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Edyta Chabowska, kontrabanda została ujawniona w czasie kontroli dwóch pojazdów, w których do przemytu wykorzystano skrytki w dachu.

Przemyt papierosów udaremniony

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej udaremnili przemyt papierosów na przejściu granicznym w  Korczowej. Pierwsza partia nielegalnych papierosów została wykryta w czasie kontroli busa na ukraińskich numerach rejestracyjnych.

„Dzięki pomocy skanera, którym prześwietlono pojazd, funkcjonariusze wytypowali potencjalne miejsce ukrycia nielegalnych papierosów. Typowanie okazało się trafne, bowiem w skrytce znajdującej się w dachu ukrytych było 860 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy” – powiedziała Chabowska.

Papierosy zostały zatrzymane do dalszego postępowania. Na poczet kary grożącej kierowcy, zabezpieczono 12 tys. zł. 

Skrytka w dachu posłużyła także do przemytu w kolejnym kontrolowanym pojeździe. W samochodzie kierowanym przez 27- letniego obywatela Ukrainy, funkcjonariusze Oddziału Celnego w Korczowej wykryli 430 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Czytaj też: KAS przejęła nielegalny transport odpadów – spalone ciągniki rolnicze

PAP/fot.Podkarpacka KAS