PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMiGW: w tym tygodniu słonecznie. Najcieplej na zachodzie

IMiGW: w tym tygodniu słonecznie. Najcieplej na zachodzie

Autor: Tomasz Racki 2022-05-16 12:51:00
imigw

W tym tygodniu czeka nas różnorodna pogoda. Bedzie dużo słońca, zaś najcieplej będzie na zachodzie kraju – przekazał IMiGW.  

Chłodniej ma być na wschodzie i nad morzem. Jak informuje IMiGW, w tym tygodniu pogoda będzie różnorodna – cieplej na zachodzie, chłodniej na wschodzie i nad morzem. Sporo słońca. Więcej deszczu od piątku, wówczas pojawią się również niebezpieczne burze. W nocy będą obserwowane przygruntowe przymrozki.

IMiGW: będzie słonecznie

"W poniedziałek niemal w całym kraju dużo słońca, jedynie na północnym wschodzie więcej chmur i może popadać przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 14 st. C miejscami nad morzem i 17 st. C na Suwalszczyźnie, 21 st. C w centrum, do 25 st. C na południowym zachodzie; w rejonach podgórskich od 20 st. C do 23 st. C. Wiatr przeważnie słaby, zmienny" – poinformował IMiGW.

W nocy z poniedziałku na wtorek na północnym wschodzie kraju ma być pogodnie, ale chłodno. Tam miejscami przy gruncie temperatura spadnie do około -2 st. C. Na pozostałym obszarze stopniowo od zachodu będzie przybywać chmur, na zachodzie i południowym zachodzie popada deszcz, w rejonach podgórskich Sudetów i w Sudetach miejscami wystąpią burze i silny deszcz. Temperatura minimalna od 1 st. C na Suwalszczyźnie do 14 st. C na Dolnym Śląsku; w centrum kraju 7 st. C, 9 st. C.

IMiGW: We wtorek nieco deszczu

We wtorek nadal na przeważającym obszarze kraju będzie dość pogodnie, tylko na zachodzie i południu okresami dużo chmur i przelotne opady deszczu. Na południu również miejscami burze oraz intensywny deszcz. Temperatura maksymalna od około 13 st. C na północnym wschodzie do 20 st. C na południowym zachodzie.

Przyjdzie ochłodzenie

Chłodna będzie natomiast noc z wtorku na środę. Przygruntowe przymrozki praktycznie w całym kraju, temperatura spadnie do -4 st. C. W środę przeważnie pogodnie. Na wschodzie najwyższa temperatura od 13 st. C do 16 st. C, a na zachodzie od 17 st. C do 20 st. C; w rejonie Zatoki Gdańskiej lokalnie tylko 7 st. C.

Noc ze środy na czwartek jeszcze z przygruntowymi przymrozkami do -3 st. C na północnym wschodzie oraz w rejonach podgórskich Karpat. W czwartek również niewiele chmur. Bardzo ciepło na zachodzie – temperatura do 26 st. C. W piątek, w sobotę i w niedzielę pochmurno z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna w piątek i w sobotę do 25 st. C, w niedzielę chłodniej – maksymalnie około 20 st. C – informuje IMiGW. 

Czytaj także: Duże zagrożenie pożarowe lasów w centralnym pasie kraju

PAP/fot. pixabay