PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMGW zapowiada najwyższe temperatury w Małopolsce i na Podkarpaciu

IMGW zapowiada najwyższe temperatury w Małopolsce i na Podkarpaciu

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-07-14 08:21:00
IMGW

Według IMGW dziś możemy spodziewać się najwyższych temperatur do 28 st. Celsjusza w Małopolsce i na Podkarpaciu.

Jak przekazała Dorota Pacocha z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej-Państwowego Instytutu Badawczego, w czwartek nie będzie opadów deszczu w centralnym pasie kraju. Deszcz oraz słabe burze spodziewane są natomiast na północy i południu Polski.

Pogoda we czwartek

Synoptyk IMGW Dorota Pacocha zapowiedziała na czwartek brak deszczu w pasie centralnym kraju. Może on wystąpić na południu i na północy. Najwyższe temperatury, do 28 stopni Celsjusza, mają wskazać termometry w Małopolsce i na Podkarpaciu.

Zaznaczyła, że te bardziej intensywne opady deszczu do 15 litrów na metr kwadratowy spodziewane są na południu kraju w drugiej części dnia i tam zachmurzenie będzie na ogół duże. Najcieplej, do 28 stopni Celsjusza ma być w Małopolsce i na Podkarpaciu. W centrum kraju maksymalne wartości sięgną 24 stopni, a na północy 19-20 stopni Celsjusza.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany.

"Nad morzem okresami dość silny, w czasie burz w porywach do 65 km/h, z kierunków północno-zachodniego i zachodniego" – powiedziała synoptyk IMGW.

IMGW słonko

IMGW: Zachmurzenie i deszcz w nocy

W nocy z czwartku na piątek spodziewane jest zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu i lokalnymi burzami, zwłaszcza na południu kraju. Tam, jak podała Dorota Pacocha, prognozowane są intensywne opady, może spaść do 25 l/mkw. deszczu.

"Temperatura minimalna wyniesie od 8 stopni Celsjusza na północnym wschodzie do 19 stopni na południowym zachodzie" – podała synoptyk IMGW.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, nad morzem i w czasie burz w porywach do 65 km/h z kierunków zachodnich.

Czytaj też: Tropikalne upały w Portugalii. Temperatura osiąga prawie 50 st. C

fot.pixabay.com