PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMGW wydało ostrzeżenie przed nocnymi przymrozkami

IMGW wydało ostrzeżenie przed nocnymi przymrozkami

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-04-26 18:30:00
IMGW

IMGW ostrzega przed przymrozkami, które zaczną obowiązywać w nocy z wtorku na środę i mogą się utrzymać do 8 rano obejmą jedenaście województw. 

Miejscami spadek temperatury może wynieść do -1 st. C, zaś przy gruncie temperatura może spaść do -4 stopni Celsjusza. Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

IMGW ostrzega przed przymrozkami

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed przymrozkami dla województw: łódzkiego, podlaskiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, małopolskiego, podkarpackiego, pomorskiego, śląskiego, zachodniopomorskiego oraz świętokrzyskiego.

Na większości objętych prognozą terenów spadek temperatury wyniesie -1 stopni Celsjusza, a przy gruncie -3 st. C. W województwach: łódzkim i podkarpackim temperatura spadnie do -2, a przy gruncie może wynieść -4 st. C. Ostrzeżenie prognozuje, że w woj. warmińsko-mazurskim temperatura osiągnie -1 stopni Celsjusza, przy gruncie -4 stopnie.

IMGW

Przymrozki utrzymają się do środowego poranka

W większości objętych alertem IMGW województwach ostrzeżenia powinny się utrzymać do godziny 7 rano w środę, natomiast w woj. podlaskim, mazowieckim i warmińsko-mazurskim do 8 rano.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

Czytaj też: Synoptyk IMGW: Początek tygodnia będzie deszczowy i chłodny

PAP/fot.Pixabay


Autor: Sebastian Wroniewski

Wścieklizna znów atakuje. Kolejny przypadek wykryty u lisa 


Autor: Polska Agencja Prasowa

IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 20 i 21 maja


Autor: Polska Agencja Prasowa

Synoptyk IMGW: Piątek bardzo ciepły, w nocą silne burze i deszcz


BULT SMOGOWICZE