PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMGW wydał ostrzeżenia najwyższego stopnia przed falą upałów

IMGW wydał ostrzeżenia najwyższego stopnia przed falą upałów

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-07-19 07:30:00
IMGW

Ostrzeżenia trzeciego, najwyższego stopnia wydał IMGW w związku z prognozowaną falą upałów. Od południa we wtorek będą one obowiązywać w zachodniej Polsce.

Synoptycy przewidują, że w najbliższych dniach zostaną wydane ostrzeżenia dla kolejnych regionów. Temperatura maksymalna we wtorek i czwartek wyniesie od 30 do 34 stopni, w środę wahać się będzie od 33 do 36 stopni. Temperatura minimalna w nocy wyniesie od 16 do 19 stopni, tylko w nocy ze środy na czwartek wahać się będzie od 19 do 22 stopni.

IMGW ostrzega przed falą upałów

"Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna we wtorek i czwartek od 30 do 34 stopni, w środę od 33 do 36 stopni. Temperatura minimalna w nocy od 16 do 19 stopni, tylko w nocy ze środy na czwartek od 19 do 22 stopni" – ostrzeżenia takiej lub podobnej treści  IMGW wydało dla województw lubuskiego i wielkopolskiego oraz części powiatów dolnośląskiego, zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nadał ostrzeżeniom najwyższą rangę w trzystopniowej skali. Będą one obowiązywać od południa we wtorek aż do wieczora w czwartek.

Ostrzeżenia  drugiego stopnia wydano dla części powiatów sąsiednich województw: dolnośląskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego i kujawsko-pomorskiego oraz dla województw łódzkiego i opolskiego, a także zachodnich powiatów mazowieckiego i śląskiego.

"Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30 do 34 stopni. Temperatura minimalna w nocy od 15 do 18 stopni, tylko w nocy ze środy na czwartek od 18 do 21 stopni" – brzmi treść ostrzeżenia IMGW.

IMGW

Ostrzeżenia będą obowiązywać do czwartkowego wieczoru

Ostrzeżenie najniższego, pierwszego stopnia będzie obowiązywać w powiatach kotliny Kłodzkiej: kłodzkim i ząbkowickim.

Wydane ostrzeżenia IMGW obowiązywać będą od południa we wtorek aż do wieczora w czwartek. Synoptycy przewidują, że w najbliższych dniach zostaną wydane ostrzeżenia dla kolejnych regionów.

Czytaj też: IMGW: Od dziś wracają do Polski wysokie temperatury

PAP/fot.Pixabay