PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMGW: Wtorkowy poranek będzie pogodny. Pogoda nie powinna się zmienić

IMGW: Wtorkowy poranek będzie pogodny. Pogoda nie powinna się zmienić

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-04-26 08:30:00
IMGW

We wtorek rano będzie pogodnie. IMGW prognozuje rozpogodzenia na północy kraju, a także północnym zachodzie i krańcach zachodnich.

Chmury za to mogą się pojawić na wschodzie, w centrum i na południu – powiedziała PAP synoptyk IMGW-PIB Ewa Łapińska. Europa Wschodnia i Centralna będzie pod wpływem niżów z ośrodkami w rejonie Morza Białego, Morza Czarnego oraz nad Alpami.  Pozostały obszar kontynentu znajdzie się w zasięgu wyżów z centrami nad Morzem Śródziemnym, Azorami oraz Morzem Norweskim.

Prognoza IMGW na wtorek

We wtorek poranek będzie pogodny z możliwym niewielkim zachmurzeniem. Jak wskazała synoptyk IMGW Ewa Łapińska, "więcej rozpogodzeń na północy, północnym zachodzie i krańcach zachodnich. Rano powinno być pogodnie". Pochmurnie może być za to na wschodzie, w centrum i na południu kraju - tam miejscami może popadać deszcz.

,,Temperatura ok. 0-1 stopnia Celsjusza na Kaszubach i pojezierzu pomorskim, 5 stopni w centrum i 6-8 st. C na południowym wschodzie" - powiedziała Ewa Łapińska.

IMGW prognozuje, że "w ciągu dnia najwięcej pogodnego nieba będzie na północy i zachodzie Polski". "W centrum zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na pozostałej części kraju mogą się pojawić spore zachmurzenie z możliwymi przejaśnieniami. Miejscami, na Podlasiu, Mazowszu, Śląsku i Dolnym Śląsku, Małopolsce i Lubelszczyźnie popada przelotny deszcz" – stwierdziła synoptyk.

,,W ciągu dnia temperatura maksymalna wyniesie od ok. 9 st. C nad morzem i Podhalu i 11-12 stopni na wschodzie do 15 st. C na północnym zachodzie - tam będzie więcej rozpogodzeń i słonecznie. Wiatr umiarkowany w kierunku północnym" – wskazała synoptyk IMGW.

Wieczorem nie powinno dojść do znaczących zmian w pogodzie.

,,Najchłodniej będzie nad morzem, najcieplej natomiast na północnym zachodzie. W nocy w całym kraju dużo przejaśnień, słabe opady deszczu mogą się utrzymywać na krańcach wschodnich. W całym kraju sporo mgieł, które mogą ograniczać widzialność do 300 metrów. Noc chłodna. Temperatura na Pomorzu i Kaszubach wyniesie między 0 a -1 stopnia Celsjusza, w centrum ok. 4 stopni, a najcieplej będzie na krańcach wschodnich do 7 st. C" – wskazała Ewa Łapińska.

imgw

Czytaj też: Synoptyk IMGW: Od wtorku czeka nas kilkudniowe pogorszenie pogody

PAP/fot.pixabay


Autor: Polska Agencja Prasowa

IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami


Autor: Polska Agencja Prasowa

Synoptyk IMGW: We wtorek możliwe burze z gradem


Autor: Świat Rolnika

Nasza wiedza na temat GMO i wpływu na zdrowie jest nadal niepełna


BULT SMOGOWICZE