PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMGW: Wtorek będzie pogodny w trakcie całego dnia

IMGW: Wtorek będzie pogodny w trakcie całego dnia

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-07-19 08:30:00
IMGW

We wtorek rano nad większością kraju będzie pogodnie. Na wschodzie oraz rejonach podgórskich rześko – przekazała PAP synoptyk IMGW.

Jak dodała Anna Woźniak z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w tamtych rejonach temperatura z rana wyniesie od 12 do 14 stopni Celsjusza. W trakcie dnia temperatura maksymalna będzie się wahać od 23 stopni Celsjusza na północnym wschodzie i nad morzem do 30 stopni w centrum i nawet 33 stopni na zachodzie kraju. Tam też będzie słonecznie i bardzo ciepło.

IMGW: We wtorek najcieplej będzie na zachodzie kraju

Zgodnie z prognozą pogody Anny Woźniak z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, "w godzinach południowych i popołudniowych na północnym wschodzie zachmurzenie duże. Możliwe są słabe, przelotne opady deszczu".

Temperatura maksymalna we wtorek będzie się wahać od 23 stopni Celsjusza na północnym wschodzie i nad morzem do 30 stopni w centrum i nawet 33 stopnie na zachodzie kraju. Tam też będzie słonecznie i bardzo ciepło.

IMGW

"W nocy w całym kraju powinno być pogodnie" – prognozuje synoptyk IMGW. Na Pomorzu miejscami może pojawić się mgła, ograniczająca widzialność do 300 metrów.

Dodała, że temperatura minimalna w nocy wyniesie 12 st. C w rejonach podgórskich i na północnym wschodzie, w centrum 15 stopni. Natomiast na zachodzie i południowym zachodzie będzie nawet 19 st. C. Wiatr w całym kraju słaby i zmienny.

Czytaj też: IMGW wydał ostrzeżenia najwyższego stopnia przed falą upałów

PAP/fot.Pixabay