PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMGW: We wtorek wieczorem przymrozki na południu, najcieplej nad morzem

IMGW: We wtorek wieczorem przymrozki na południu, najcieplej nad morzem

Autor: Polska Agencja Prasowa 2021-11-16 18:21:17
IMGW

W nocy na południu kraju można spodziewać się ujemnych temperatur do -3 stopni. Najcieplej będzie na zachodzie i nad morzem – około 4-5 stopni – powiedziała synoptyk IMGW Ewa Łapińska.

We wtorkowe popołudnie na przeważającym obszarze kraju będzie zachmurzenie całkowite albo duże. Jedynie na południu, szczególnie na Opolszczyźnie, częściowo w Małopolsce i Podkarpaciu oraz na południu Lubelszczyzny gdzieniegdzie zrobi się bardziej słonecznie. Wysoko w górach zachmurzenie będzie małe.

IMGW: Do wieczora mżawki

Jak przekazała synoptyk IMGW, do wieczora w północnej i centralnej części Polski, gdzie niebo jest całkowicie zachmurzone będą występowały opady mżawki.

Temperatura maksymalna wyniesie od 4 do 11 stopni Celsjusza. Najchłodniej około 4-5 stopni będzie na Suwalszczyźnie, na przeważającym obszarze kraju 7-8 stopni, najcieplej do 10 stopni na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, a około 11 na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie.

Czyli w miejscach, gdzie będzie najdłużej świeciło słońce.

– zaznaczyła Ewa Łapińska.

Spodziewany jest raczej słaby wiatr, będzie się utrzymywała mglista aura.

Wieczorem nadal będzie zachmurzenie duże albo całkowite. Na południu kraju, tam gdzie w ciągu dnia było dość słonecznie, wieczorem może być już sporo chmur.

Zachmurzenie stopniowo będzie się zwiększało, choć nie wszędzie.

– podała synoptyk i dodała, że "to będzie taka loteria, bo będą miejsca, gdzie zachmurzenie będzie małe, ale nie jesteśmy tego w stanie dokładnie przewidzieć".

W nocy mglisto

W nocy będzie mglisto, pojawią się mgły ograniczające widzialność do 200-300 metrów. "Możemy ich się spodziewać wszędzie" - dodała Łapińska. Mogą też pojawić się opady mżawki i to też bardzo lokalnie.

Jak chmura będzie bardziej gęsta i bardziej się obniży, to tam mżawka może się pojawić.

– wyjaśniła synoptyk.

Jak prognozuje synoptyk IMGW, w nocy minimalne temperatury mogą być ujemne, nawet do -3 stopni Celsjusza. Tak będzie na południu Podkarpacia i południowym wschodzie Lubelszczyzny. -1 stopień będzie w województwie świętokrzyskim i podkarpackim oraz na części Podlasia. Najcieplej będzie na zachodzie i nad morzem, tam około 4-5 stopni Celsjusza.

Czytaj też: Wiosenne przymrozki spowodowały lokalne szkody u czeskich sadowników

PAP/fot.pixabay