PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMGW: We wtorek najzimniej na Lubelszczyźnie do -5 stopni Celsjusza

IMGW: We wtorek najzimniej na Lubelszczyźnie do -5 stopni Celsjusza

Autor: Polska Agencja Prasowa 2021-11-30 08:15:00
IMGW

We wtorek na Lubelszczyźnie temperatura może spaść do -5 stopni Celsjusza. Nad morzem wiatr w porywach do 75 km/h – przekazała synoptyk IMGW Ewa Łapińska.

Wietrznie również w zachodniej części kraju od 65 do 70 km/h. Na wschodzie spadnie śnieg. Dodała, że śniegu można spodziewać się też w centrum kraju, na Pomorzu, Kaszubach i w Małopolski.

IMGW zapowiada śnieg

Z przygotowanej przez synoptyk IMGW Ewę Łapińską prognozy pogody wynika, że "we wtorek w nocy na Lubelszczyźnie temperatura może spaść do -5 stopni Celsjusza, na zachodzie lekko dodatnia do 1 stopnia". Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje też miejscami wietrzną aurę.

,,Porywy wiatru nad morzem mogą osiągnąć do 75 km/h, w zachodniej części kraju wiatr od 65 do 70 km/h" – dodała Łapińska.

W południe IMGW przewiduje opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem.

,,Śnieg spadnie w rejonie Warmii i Mazur, na Podkarpaciu, w Małopolsce, a także na Lubelszczyźnie. Na wschodzie kraju spodziewamy się temperatury maksymalnej od 0 do -1 stopni Celsjusza, 4 stopni na zachodzie oraz do 6 stopni nad morzem" – zapowiedziała.

Wieczorem we wtorek lokalne opady śniegu deszczu ze śniegiem.

,,Na zachodzie będzie padał deszcz, zaś na wschodzie spadnie śnieg" – przekazała synoptyk. Dodała, że śniegu można spodziewać się też w centrum kraju, na Pomorzu, Kaszubach i w Małopolski.

Czytaj też: IMGW: Pochmurny tydzień z opadami śniegu; silny wiatr na Pomorzu

PAP/fot.pixabay