PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMGW: We wtorek deszcz na przeważającym obszarze Polski

IMGW: We wtorek deszcz na przeważającym obszarze Polski

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-05-31 08:30:00
IMGW

IMGW prognozuje opady deszczu na przeważającym obszarze Polski. Ich nasilenie będzie jednak różne, a na północy kraju można oczekiwać deszczu z burzami.

Według prognozy przekazanej przez Ilonę Bazyluk, synoptyk z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, we wtorek północna część kraju będzie znajdowała się w strefie niskiego ciśnienia. Mieszkańcy południowej części Polski mogą liczyć na więcej słońca za sprawą przejściowego klina wyżowego.

Prognoza IMGW na wtorek

,,Niemal w całym możliwe są opady deszczu o różnym natężeniu. Na Pomorzu mogą wystąpić burze z towarzyszącymi im opadami do 10 litrów deszczu na metr kwadratowy i porywistym wiatrem. W centrum i na południu bez burz, lokalnie może spaść przelotny deszcz. Pokropić może także w innych regionach kraju. Najmniejsze szanse na deszcz są w Małopolsce i na Śląsku. Temperatura maksymalna wyniesie 14 stopni Celsjusza nad morzem, 16-18 na północy kraju, 20 w centrum i 21-22 stopnie na Dolnym Śląsku oraz na Podkarpaciu. Poza burzami wiatr będzie słaby, z kierunków zmiennych" – powiedziała synoptyk IMGW.

W nocy początkowo duże przejaśnienia. Z czasem zachmurzenie będzie rosło i lokalnie wzrośnie do dużego. W całym kraju możliwe są opady deszczu o różnym natężeniu. Na południu lokalnie może spaść do 15 litrów na metr kwadratowy. W Małopolsce oraz na Śląsku możliwe słabe burze, z porywami wiatru do 60 km/h. Temperatura minimalna: 6 stopni na Suwalszczyźnie, 8-10 nad morzem, 11 w centrum i 13 na południu kraju. Poza burzami wiatr słaby, zmienny.

imgw

Czytaj też: IMGW wydało ostrzeżenie przed silnym wiatrem i możliwymi burzami

PAP/fot.pixabay


Kontrowersyjne badanie: Dieta wegańska poprawia zdrowie

Autor: Emilia Gromczak 2022-07-02 22:00:00

Windykacja nie musi szkodzić, może nam pomóc. Poznaj fakty i mity

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-07-02 18:00:00

Piwo nie sprzedaje się dobrze. Nie pomagają nawet upały

Autor: Tomasz Racki 2022-07-01 15:00:00

BULT SMOGOWICZE