PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMGW: w środę mocny wiatr nad morzem oraz deszcz ze śniegiem

IMGW: w środę mocny wiatr nad morzem oraz deszcz ze śniegiem

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-01-05 07:54:43
IMGW

IMGW poinformowało, że w środę w całym kraju można spodziewać się opadów deszczu ze śniegiem. Powodem jest przemieszczający się front atmosferyczny.

W całej Polsce coraz chłodniej

Według prognozy przygotowanej przez Kamila Walczaka z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w środę w pierwszej połowie dnia przy dodatnich temperaturach będzie padał deszcz ze śniegiem. Potem ma być coraz chłodniej.

Jak informuje IMGW, w środę z północnego zachodu w głąb kraju będzie przemieszczał się front atmosferyczny, przynoszący deszcz ze śniegiem, który będzie padał niemal w całym kraju. Temperatura maksymalna na północy i północnym zachodzie wyniesie ok. 2 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie na południowym wschodzie do 7 stopni.

Według IMGW z biegiem dnia w całym kraju będzie coraz chłodniej. Ciągle będzie wiał silny i porywisty wiatr, który będzie dochodził zwłaszcza na zachodzie kraju i nad morzem do 65 km/h. Na południowym wchodzie kraju będzie mocno padało. Spadnie tam nawet ok. 10-15 litrów wody na metr kwadratowy.

Czytaj również: IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 4 i 5 stycznia

PAP/fot.pixabay