PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMGW: W środę będzie pochmurno, ale nieco cieplej w całym kraju

IMGW: W środę będzie pochmurno, ale nieco cieplej w całym kraju

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-04-06 08:33:00
IMGW

Ilona Bazyluk, synoptyk IMGW przekazała, że w środę będzie pochmurno z przejaśnieniami. Prognozowane są niewielkie opady deszczu i deszczu ze śniegiem.

Europa południowo-zachodnia jest w zasięgu Wyżu Azorskiego, pozostałe części kontynentu obejmują niże z ośrodkami nad Finlandią i w rejonie Wysp Brytyjskich. Polska jest w zasięgu niżu znad Finlandii. Z południowego zachodu w głąb kraju przemieszcza się front ciepły. Z zachodu zaczyna napływać cieplejsze powietrze polarne morskie.

IMGW: W środę nieco cieplej

W środę w północnej części Polski zachmurzenie duże oraz słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem. W południowej Polsce wystąpią przejaśnienia i rozpogodzenia, bez opadów. Jak powiedziała Ilona Bazyluk, synoptyk IMGW, będzie cieplej, nawet 16 stopni C. na południowym zachodzie.

Temperatura maksymalna od 5 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, około 8 stopni nad morzem, 13 stopni w centrum i 16 na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany i porywisty do 55 km/h, nad morzem do 65 km/h, w Sudetach do 90 km/h. Wiatr południowo-zachodni.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Gdzieniegdzie opady deszczu, głównie na północy i wschodzie. Temperatura wyniesie od 5 stopni na Suwalszczyźnie, 7 stopni w centrum i 8 na zachodzie kraju. W rejonach podgórskich plus 1 st. C.

Wiatr przeważnie umiarkowany, na Wybrzeżu także dość silny, miejscami porywisty, południowo-zachodni i południowy. Na Wybrzeżu porywy wiatru do 60 km/h, w Karpatach do 70 km/h, a Sudetach do 85 km/h.

imgw

Czytaj też: IMGW: We wtorek prognozowane osłabienie wiatru, lecz nadal będzie padać

PAP/fot.pixabay


Autor: Sebastian Wroniewski

Wścieklizna znów atakuje. Kolejny przypadek wykryty u lisa 


Autor: Polska Agencja Prasowa

IMGW: Szczegółowa prognoza pogody na 20 i 21 maja


Autor: Polska Agencja Prasowa

Synoptyk IMGW: Piątek bardzo ciepły, w nocą silne burze i deszcz


BULT SMOGOWICZE