PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMGW: W sobotę prognozowane dalsze opady deszczu i lokalne burze

IMGW: W sobotę prognozowane dalsze opady deszczu i lokalne burze

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-05-28 08:30:00
IMGW

W sobotę pogoda będzie zmienna, z deszczem, słońcem i wiatrem. Na północy możliwe są lokalne burze – przekazał Michał Ogrodnik, synoptyk IMGW.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wskazuje, że Europa Północno-Zachodnia będzie pod wpływem wyżu z centrum nad północno-wschodnim Atlantykiem. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą niże z ośrodkami nad Skandynawią, Bałkanami oraz Włochami wraz z układami frontów atmosferycznych. Polska będzie w zasięgu niżu znad Skandynawii, z północnego zachodu napływać będzie chłodna, polarna morska, masa powietrza.

IMGW: Sobota będzie pochmurna z przelotnymi opadami

Jak przekazał Michał Ogrodnik z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w sobotę zapowiada się pogoda zmienna – możliwe są zarówno przelotne deszcze, jak i rozpogodzenia. Subiektywne odczuwanie temperatury będzie obniżał wiatr.

"Na północy Polski sobota będzie pod znakiem przelotnych opadów deszczu i lokalnych burz. Na pozostałym obszarze miejscami będzie padać, jednak prawdopodobieństwo burz będzie już niewielkie. W dalszym ciągu w północnej połowie kraju będzie wiał dość silny, porywisty wiatr, osiągający lokalnie do 75-80 km/h" – powiedział synoptyk IMGW.

IMGW

Od północnego zachodu do Polski napływać będzie chłodniejsze powietrze. W ciągu dnia temperatura osiągnie maksymalnie 11-12 stopni Celsjusza na Podhalu i północnym wschodzie Polski, 12 stopni nad brzegiem morza i pojezierzach pomorskich, 14 stopni w dzielnicach centralnych i 17 stopni na południu kraju. Zdaniem meteorologów, w połowie przyszłego tygodnia istnieje szansa na powrót do kraju mas cieplejszego powietrza.

Czytaj też: Alert IMGW: Silne burze na północy. Wiatr może wyrywać drzewa

PAP/fot.Pixabay


Kontrowersyjne badanie: Dieta wegańska poprawia zdrowie

Autor: Emilia Gromczak 2022-07-02 22:00:00

Windykacja nie musi szkodzić, może nam pomóc. Poznaj fakty i mity

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-07-02 18:00:00

Piwo nie sprzedaje się dobrze. Nie pomagają nawet upały

Autor: Tomasz Racki 2022-07-01 15:00:00

BULT SMOGOWICZE