PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMGW: W piątek prognozowane opady deszczu w prawie całym kraju

IMGW: W piątek prognozowane opady deszczu w prawie całym kraju

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-04-22 08:30:00
IMGW

W piątek na przeważającym obszarze kraju będzie pochmurno, z opadami deszczu – przekazała Grażyna Dąbrowska, synoptyk IMGW.

Jak dodała dyżurna synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej temperatura maksymalna od 9 do 14 stopni Celsjusza. Na północnym zachodzie możliwe 15 stopni. Wiatr umiarkowany, miejscami porywisty, północno-wschodni i wschodni. Wysoko w górach opady śniegu lub śniegu z deszczem, w Tatrach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm.

IMGW: W piątek będzie pochmurno i deszczowo

W piątek będzie padało niemal w całym kraju, jedynie w strefie nadmorskiej bez opadów i tam więcej słońca. Miejscami opady deszczu, na ogół słabe ok. 5 mm na metr kwadratowy.

Temperatura maksymalna według prognozy IMGW wahać się będzie od 9 do 14 stopni Celsjusza, nieco chłodniej 9 st. C na Helu i w rejonach podgórskich Karpat. Na północnym zachodzie możliwe 15 stopni.

Wiatr umiarkowany, miejscami porywisty, północno-wschodni i wschodni. Wysoko w górach opady śniegu lub śniegu z deszczem, w Tatrach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm. Rano lokalnie możliwe mgły ograniczające widzialność do 300 m.

IMGW

W nocy możliwe wystąpienie burz

W nocy zachmurzenie duże, w północno-zachodniej połowie kraju z większymi przejaśnieniami i miejscami rozpogodzenia. Na wschodzie, na południu i w centrum opady deszczu, na wschodzie Podkarpacia możliwe burze. Tam może spaść do 12 mm deszczu. IMGW prognozuje lokalnie możliwe mgły ograniczające widzialność, szczególnie w kotlinach sudeckich do 300 metrów.

Temperatura minimalna od 3 stopni Celsjusza na południowym zachodzie do 6 stopni na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunku północno-wschodniego.

Czytaj też: Jutro wyjątkowo nie obowiązuje post. Trwa Oktawa Wielkanocy

PAP/fot.Pixabay


Autor: Polska Agencja Prasowa

Szczegółowa prognoza pogody IMGW na 21 i 22 maja


Autor: Polska Agencja Prasowa

Synoptyk IMGW: W sobotę możliwe przelotne opady deszczu


Autor: Sebastian Wroniewski

Wścieklizna znów atakuje. Kolejny przypadek wykryty u lisa 


BULT SMOGOWICZE