PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMGW: W piątek porywisty wiatr, miejscami nawet do 100 km/h

IMGW: W piątek porywisty wiatr, miejscami nawet do 100 km/h

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-01-14 07:28:22
IMGW

Prognozę pogody na piątek przekazała PAP Ilona Bazyluk synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego (IMGW – PIB).

Zmieniająca się pogoda objawi się w piątek rano opadami deszczu i deszczu ze śniegiem, w południe na zachodzie temperaturą do 9 st. C, później porywistym wiatrem do 100 km/h na Lubelszczyźnie i Podhalu oraz w nocy lekkim mrozem na wschodzie. W nocy na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na północnym wschodzie i południu okresami duże. Temperatura od -2 st.C na wschodzie i w centrum do 2 stopni nad morzem.

IMGW: W piątek deszcz, deszcz ze śniegiem i porywisty wiatr

Jak prognozuje IMGW, w piątek rano na wschodzie czekają nas opady deszczu i deszczu ze śniegiem. W tej części Polski najchłodniej ok. 2 stopni, cieplej – w centrum do 4 st. i do 5 na zachodzie.

Temperatura w południe będzie się wahać od 3 st. C na Lubelszczyźnie i Podhalu do 9 stopni na zachodzie. W centrum do 6 stopni. Po południu duże zachmurzenie z większymi przejaśnieniami. Wiatr umiarkowany i silny, w porywach do 100 km/h na Lubelszczyźnie i Podhalu oraz do 95 km/h nad morzem. Na pozostałym obszarze kraju nie przekroczy 70 km/h.

Wieczorem porywy wiatru na wschodzie również do 70 km/h, natomiast w centrum oraz nad morzem do 55 km/h. W górach może spaść śnieg. Temperatura na zachodzie 4 stopnie, na wschodzie do 1 st.C.

W nocy na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na północnym wschodzie i południu okresami duże. Temperatura od -2 st.C na wschodzie i w centrum do 2 stopni nad morzem.

,,Porywisty północno-zachodni wiatr będzie słabł w nocy" – wskazała synoptyk IMGW Ilona Bazyluk.

Czytaj też: Prognoza pogody na czwartek oraz piątek (13 i 14 stycznia)

PAP/fot.pixabay