PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMGW: W piątek pochmurno i silny wiatr – na Wybrzeżu do 95 km/h

IMGW: W piątek pochmurno i silny wiatr – na Wybrzeżu do 95 km/h

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-04-08 08:37:00
IMGW

Dorota Pacocha, synoptyk IMGW przekazała, że w piątek czeka nas duże. Na Wybrzeżu porywy wiatru wyniosą do 95 km/h, a w górach do 120 km/h.

Nad Europą dominuje rozległy niż z ośrodkami nad Bałtykiem i Francją wraz układami frontów atmosferycznymi. Na południu kontynentu pogodę kształtuje Wyż Azorski. Polska jest pod wpływem wspomnianego niżu. Na wschodzie zaznacza się strefa chłodnego frontu atmosferycznego, za którym napływa chłodne powietrze polarne morskie.

IMGW: Piątek pochmurny i porywisty

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami, zwłaszcza w zachodniej połowie kraju, przelotne opady deszczu. Prognozowana przez IMGW suma opadów deszczu miejscami na północnym zachodzie wyniesie do 12 mm. Na zachodzie możliwe burze. Temperatura maksymalna od 6 stopni Celsjusza na północy, 9 w centrum, do 13 stopni na południowym wschodzie.

Wiatr umiarkowany i dość silny, na Wybrzeżu także silny do 50 km/h, w porywach do 95 km/h, na pozostałym obszarze porywy do 80 km/h, wiatr zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 120 km/h. W Tatrach zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy pochmurno w całym kraju, opady deszczu i deszczu ze śniegiem głównie w południowej części kraju. W górach spadnie śnieg, ok. 10 cm w Sudetach i Karpatach. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od 0 do 3 stopni Celsjusza, cieplej na południowym wschodzie od 4 do 6 stopni. Lokalnie na Pomorzu spadek temperatury do minus 1 stopnia.

Wiatr słaby i umiarkowany, na północy miejscami porywisty, w rejonach podgórskich Karpat w porywach do 60 km/h, na Wybrzeżu dość silny i w porywach do 65 km/h z kierunków zachodnich, w południowo-wschodniej części kraju skręcający na południowy. Wysoko w Karpatach porywy wiatru do 100 km/h, w Sudetach do 60 km/h.

imgw

Czytaj też: IMGW wydało ostrzeżenie przed silnym wiatrem i sztormem na Bałtyku

PAP/fot.pixabay


Autor: Polska Agencja Prasowa

IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami


Autor: Polska Agencja Prasowa

Synoptyk IMGW: We wtorek możliwe burze z gradem


Autor: Świat Rolnika

Nasza wiedza na temat GMO i wpływu na zdrowie jest nadal niepełna


BULT SMOGOWICZE