PILNE!

Portal rolniczy - porady dla rolnika - informacje agro

Czas wolny /IMGW: W czwartek prognozowany deszcz i burze w całym kraju

IMGW: W czwartek prognozowany deszcz i burze w całym kraju

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-06-09 08:30:00
IMGW

W czwartek w całym kraju prognozowane jest wystąpienie deszczu i burz, lokalnie nawet z gradem – przekazał dyżurny synoptyk IMGW, Michał Folwarski.

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej na wschodzie kraju termometry wskażą nawet 29 stopni Celsjusza. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na wschodzie południowo-wschodni, w centrum wschodni, na zachodzie skręcający na północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty. W czasie burz wiatr w porywach do 80 km/h.

IMGW: Czwartek będzie deszczowy i burzowy

IMGW informuje, że w czwartek w ciągu dnia w Polsce będzie zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów podczas burz od 15 do 20 mm, w pasie od Mazur, przez Mazowsze po Małopolskę miejscami do 40 mm.

"Niemal w całym kraju będzie deszczowo i burzowo. W szeroko pojętym centrum kraju burze mogą być gwałtowne" – poinformował Folwarski.

Temperatura maksymalna od 20 stopni Celsjusza na zachodzie do 29 stopni na wschodzie kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie południowo-wschodni, w centrum wschodni, na zachodzie skręcający na północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty. W czasie burz wiatr w porywach do 80 km/h.

IMGW

W nocy prognozowane lokalne burze z gradem

IMGW prognozuje w nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Początkowo miejscami burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 20 mm. Lokalne mgły ograniczające widzialność do 300 m.

Temperatura minimalna od 11 do 16 st. C, miejscami na wschodzie i w centrum 17 st., w Tatrach 7. Wiatr na ogół słaby, północno-zachodni i zachodni, jedynie na krańcach na wschodnich południowo-wschodni i południowy.

Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty. W czasie burz w porywach do 65 km/h lokalnie początkowo na Pomorzu do 80 km/h.

Czytaj też: HydroALERT uruchomiony; serwis będzie prognozował niebezpieczne zjawiska

PAP/fot.Pixabay


Kontrowersyjne badanie: Dieta wegańska poprawia zdrowie

Autor: Emilia Gromczak 2022-07-02 22:00:00

Windykacja nie musi szkodzić, może nam pomóc. Poznaj fakty i mity

Autor: Polska Agencja Prasowa 2022-07-02 18:00:00

Piwo nie sprzedaje się dobrze. Nie pomagają nawet upały

Autor: Tomasz Racki 2022-07-01 15:00:00

BULT SMOGOWICZE